Włodzimierz Korcz: po 40 latach odkryłem "07 zgłoś się" na nowo

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 12:22
- Nagrywając muzykę do tego serialu, zwłaszcza do scen dancingowych, prosiłem świetnych jazzmanów, żeby grali tak, jakby byli troszkę pijani – wspomina Włodzimierz Korcz. – Zależało mi, żeby brzmiało to wiarygodnie. 
Audio
  • Włodzimierz Korcz o okolicznościach powstawania muzyki do serialu "07 zgłoś się" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Włodzimierz Korcz muzykę do 07 zgłoś się komponował nie widząc żadnej sceny. Reżyser Szmagier stwierdził, że mi wszystko opowie i do tego mam pisać
Włodzimierz Korcz muzykę do "07 zgłoś się" komponował nie widząc żadnej sceny. "Reżyser Szmagier stwierdził, że mi wszystko opowie i do tego mam pisać"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Do sklepów trafiło właśnie pierwsze pełne ścieżki dźwiękowej z tego kultowego serialu. Na płycie oprócz czołówki i słynnej tytułowej ballady z wokalizą Grzegorza Markowskiego znalazło się ponad 30 utworów dokumentujących współpracę kompozytora Włodzimierza Korcza z reżyserem Krzysztofem Szmagierem.

Czytaj i słuchaj także:
borewicz663.jpg
"07 to synonim MO, a nie Bonda"

– Pisałem w pędzie, komponowałem po nocach, z perspektywy czasu okazało się, że niewiele tych melodii pamiętam – wspomina gość Jedynki i tłumaczy, co najbardziej zaszokowało go w tym wydawnictwie. 

Włodzimierz Korcz zdradza też, w jaki sposób serial "07 zgłoś się" stał się inspiracją dla jazzmanów, jakie zbrodnie popełnili różni wokaliści i muzycy interpretując te kompozycje i dlaczego Grzegorz Markowski zaśpiewał w serialu pod zmieniony imieniem. Co jeszcze, prócz muzyki, łączy naszego gościa z kultowym serialem? 

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Włodzimierz Korcz (kompozytor, pianista, aranżer)

Data emisji: 24.01.2016

Godzina emisji: 11.13

kul/bch

Czytaj także

Włodzimierz Korcz wie, kto będzie największą gwiazdą polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 23:55
- Dorota Osińska ma już swoje sukcesy. Zajęła m.in. drugie miejsce w talent show The Voice of Poland. Narobiła tam dużo szumu - przyznał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" słynny kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vox: trudno było zastąpić w zespole Grzegorza Markowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 17:51
- Wszyscy mieliśmy podstawy śpiewania chóralnego. Jak się tymczasem okazało, sporo osób z branży, często o znanych nazwiskach, gubiło się, słysząc obok siebie inne głosy - mówi Witold Paszt z grupy Vox.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Cieślak: byłem dzieckiem podwórkowym

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 20:20
- Dorastałem w takiej dzielnicy i w takim czasie, że naszym głównym zajęciem w wieku 5, 10, czy 15 lat nie było czytanie książek - mówi pamiętny porucznik Borewicz z serialu "07 zgłoś się".
rozwiń zwiń