Katarzyna Żak odważnie o przyjemności

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 16:03
- Pierwszy telefon wykonałam do Wojtka Młynarskiego, z Januszem Sentem spędziłam cudowne popołudnie, ale najpiękniejszą rozmowę miałam z panem Andrzejem Poniedzielskim - o powstawaniu płyty "Bardzo przyjemnie jest żyć" opowiada aktorka.
Audio
  • Katarzyna Żak o pracy nad płytą "Bardzo przyjemnie jest żyć" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Katarzyna Żak na okładce płyty Bardzo przyjemnie jest żyć
Katarzyna Żak na okładce płyty "Bardzo przyjemnie jest żyć"Foto: mat. promocyjne

Teksty Magdy Czapińskiej, Piotra Bukartyka, Wojciecha Młynarskiego, Jana Wołka, Leona Sęka, Andrzeja Poniedzielskiego i Artura Andrusa. Do tego kompozycje Hadriana Tabęckiego, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Witolda Cisło i Stanisława Wielanka wypełniają krążek, który stanowi spełnienie marzenia aktorki.

Słuchaj także
korcz-wlodzimierz_1200.jpg
"Po 40 latach odkryłem "07 zgłoś się" na nowo"

- W prawdziwym życiu nie umiem grać, dlatego te piosenki musiały być moje. Z cudownych spotkań z tymi wszystkimi twórcami powstały utwory, w których nie muszę nikogo udawać - opowiada Katarzyna Żak. 

W piosenkach i na okładce, której odwaga zaskoczyła córki, aktorka chciała oddać całą przyjemność i radość życia. Ale jak udało jej się namówić do stworzenia optymistycznego tekstu Magdę Czapińską, która sama przyznaje, że wesołych piosenek pisać nie potrafi? I dlaczego rozmowa z Andrzejem Poniedzielskim nt. polskiego tekstu do przeboju "Bésame mucho" (na płycie "Beze mnie muszą") otarła się o upadek imperium? Posłuchaj rozmowy i piosenek Katarzyny Żak.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Katarzyna Żak (aktorka śpiewająca)

Data emisji: 24.01.2016

Godzina emisji: 11.20

asz/fbi

Czytaj także

Katarzyna Żak: śpiewam dzięki Wojciechowi Młynarskiemu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 08:00
- To on zauważył mnie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wyreżyserował mój recital, dobrał utwory. Dla mnie, młodej i nikomu wtedy nie znanej aktorki, taka propozycja od poety polskiej piosenki, była niezwykłą przygodą - opowiada Katarzyna Żak i zaprasza na II Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Santor: Grzegorz Turnau strasznie się ociągał z piosenką dla mnie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:44
- Dopiero, gdy spotkaliśmy się w maju na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie nastąpił przełom - mówi artystka z okazji ukazania się płyty "Punkt widzenia".
rozwiń zwiń