X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ślady ludzi. Artystyczne świadectwo życia w dżungli

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 14:13
Polski artysta pojechał do Sao Paulo, brazylijski fotograf przyjrzał się polskim miastom. Wraz z nimi przedzieramy się przez miejskie dżungle i zastanawiamy się, co dalej?
Audio
  • Natalia Żak i Michał Montowski oprowadzają po wystawie "Ślady ludzi" (Rozdroża kultury/Jedynka)
Sławomir Rumiak, kadr z filmu Macunaima wraca do So Paulo, 20142015
Sławomir Rumiak, kadr z filmu "Macunaima wraca do São Paulo", 2014–2015 Foto: mat. prasowe Międzynarodowego Centrum Kultury

Wystawa "Ślady ludzi", którą do 7 czerwca oglądać można w Krakowie, to rodzaj dialogu pomiędzy brazylijskim fotografem Cristiano Mascaro a Sławomirem Rumiakiem, polskim artystą multimedialnym. - To też rodzaj dialogu między Polską i Brazylią - dodaje kuratorka wystawy Natalia Żak.

Przez ciemność i szum wiatru, które towarzyszą nam na początku wystawy, przedostajemy się na blokowisko Sao Paulo i doświadczamy szarości betonu. W jakich postindustrialnych przestrzeniach Warszawy, Łodzi i Krakowa brazylijski fotograf znalazł piękno? Jak procesy techniczne zmieniają percepcję świata oraz rozumienie roli człowieka jako istoty, która wyszła z natury i stworzyła kulturę?
***

Tytuł audycji: Rozdroża kultury
Prowadzenie: Michał Montowski
Gość: Natalia Żak (kuratorka, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie)
Data emisji: 11.05.2015
Godzina emisji: 20.15

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziennik z podróży" z mistrzem Tadeuszem Rolke - śmiech zamiast patosu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 08:31
- Robię filmy po to, żeby wniknąć w ludzką duszę. Każdy z nich, dokument czy fabuła, jest bajką. "Dziennik z podróży" spełnił moje marzenia z dzieciństwa - powiedział reżyser Piotr Stasik w rozmowie z Joanną Sławińską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od ruiny do turystycznej perełki. Cuda rewitalizacji

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 11:30
- Największa rewitalizacja w Polsce, a może i Europie to łódzka Manufaktura. Najpotężniejszą fabrykę włókienniczą kontynentu, założoną w XIX wieku przez Izraela Poznańskiego, zamieniono w centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowe - opowiada w Jedynce Marek Tobiasz z Polskiej Izby Turystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokojowa rewolucja - historia meblościanki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 15:30
W niektórych domach stoją od 40 lat. Służyły jako biurka, regały, stoły jadalne, biblioteki. W swoich książkach pisała o nich Małgorzata Musierowicz.
rozwiń zwiń