W "Rozdrożach Kultury"...

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 20:09
Wanda Chotomska o swojej książce "Muzyka Pana Chopina" i o pewnej nowej umiejętności...
Audio

Na zakończonych w niedzielę 55. Targach Książki było oddzielne stoisko poświęcone książkom o Fryderyku Chopinie. Jedną z tych książek była "Muzyka Pana Chopina" Wandy Chotomskiej, napisana dla dzieci.

Autorka książek dla dzieci spędziła na targach bardzo dużo czasu, bo chętnych do rozmowy oraz do otrzymania jej autografu nie brakowało.

Wanda Chotomska nauczyła się na targach także - od spotkanej tam pięciolatki - pewnej bardzo przydatnej w życiu umiejętności. - To była taka mała dziewczynka, która była cała pomalowana. Na buzi miała klucz wiolinowy i gwiazdeczki. Bardzo serdecznie rozmawiałyśmy i na zakończenie Pola, bo tak miała na imię, pokazuję mi przybij piątkę, jeszcze był żółwik i wreszcie dziewczynka mówi: a zdechłą piątkę umiesz? - mówi Chotomska. -

Zdechła piątka polega na tym, że jest opuszczona do dołu, podczas gdy w przypadku zwykłej piątki palce są rozczapierzone i podniesione do góry - dodaje ze śmiechem pisarka.

- Rozpoczął się 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. O filmie otwierającym festiwal: "Mała matura 1947" Marcin Wasyluk rozmawiał z jego reżyserem Januszem Majewskim.

W Rozdrożach Kultury także: 

- Krystyna Kofta opowie o swojej nowej powieści "Fausta", której fragmenty - w interpretacji autorki - będziemy prezentować od poniedziałku w "Lekturach przed północą", oraz

- rozmowa z amerykańskim pisarzem Matthew Pearlem, autorem powieści kryminalnych, których bohaterami są wielcy pisarze ("Klub Dantego" i "Cień Poego"), który opowiedział Katarzynie Hagmajer-Kwiatek o swojej nowej książce zatytułowanej "Zagadka Dickensa". 

prowadziła Magda Mikołajczuk

(pm)

Czytaj także

"Sercem Polak – Fryderyk Chopin”

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2010 20:09
Autorzy programu przybliżają atmosferę pobytu Chopina w Wiedniu.
rozwiń zwiń