20 lat „Kontaktu”

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2010 20:09
Krytycy o Festiwalu Teatralnym „Kontakt” w Toruniu
Audio

Poznański Festiwal Teatralny „Kontakt” ma już 20 lat. Dyrektor Festiwalu Jadwiga Oleradzka uważa, że w tym roku celem spotkania było szersze pokazanie polskiego teatru.

W tegorocznej imprezie wzięło udział wielu ambitnych twórców teatralnych. Jury wybralo sześciu laureatów. W czasie festiwalu pokazano 5 polskich przedstawień, o których red. Andrzej Matul rozmawiał w Rozdrożach Kultury ze swoimi gośćmi.  

A gośćmi auducji byli: dyrektor Festiwalu Jadwiga Oleradzka oraz krytycy teatralni Janusz Kowalczyk i Tomasz Mościcki.

A prowadził Andrzej Matul.

(mk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Malta w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2009 13:14
W Poznaniu rozpocznie się dziś 19. Międzynarodowy Festiwal Teatralny MALTA 2009. Podczas pięciu dni festiwalu odbędzie się 130 wydarzeń, to jest spektakli i widowisk, a także - parady, koncerty, dyskusje, panele i warsztaty. Wystąpi 65 zespołów, w tym 19 zagranicznych. Organizatorzy spodziewają się, że przedstawienia w plenerze i na ulicach miasta obejrzy około 150 tysięcy widzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwa Teatry" w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2009 11:41
W Sopocie rozpoczyna się dziś 9. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry”. O Grand Prix rywalizować będzie 16 najlepszych, ubiegłorocznych spektakli Teatru Telewizji oraz 15 słuchowisk Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie siedź w domu! Idź na przedstawienie lub koncert

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2009 11:59
Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia jest dobrą okazją do wyjścia na spektakl czy koncert. Warszawskie kościoły i teatry przygotowały wiele interesujących propozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr jest wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 11:34
Mówi się, że świat jest w kryzysie i teatr jest w kryzysie. Mimo tego Izabella Cywińska zdecydowała się na objęcie funkcji dyrektora artystycznego Teatru Ateneum w Warszawie, co niektórzy nazywali samobójstwem, a Andrzej Seweryn od września oficjalnie zacznie pełnić funkcję dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie, okrzykniętego sceną nad którą ciąży klątwa. Czy rzeczywiście możemy mówić o swoistej mobilizacji niezwykłych postaci w życiu teatralnym w czasach kryzysu
rozwiń zwiń