Poznańska burza

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2010 16:02
Poznań to kolejne miasto ubiegające się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Władze miasta liczą na zwycięstwo.
Audio

- U nas wszystko jest dobrze przygotowane -  Od tych słów prezentację Poznania rozpoczął zastępca prezydenta miasta Sławomir Hinc.

Jego zdaniem istotnym elementem  przygotowań do konkursu i zmagań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury jest powrót do historii Polski. -  To tutaj narodził się ród Piastów, który osiadł i dynamicznie rozwijał naszą państwowość - tłumaczył w programie "Rozdroża kultury" Sławomir Hinc.

Poznańska Burza Kulturalna - tak brzmi hasło programu kulturalnego w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Kompleks Jezuicki w Poznaniu
Kompleks Jezuicki w Poznaniu

W przyrodzie burza jest gwałtownym zjawiskiem, które przemija pozostawiając odświeżoną atmosferę. W Poznaniu Burza Kulturalna ma przynieść rewitalizację aktywności kulturalnej. Ma pobudzać kreatywność mieszkańców i stworzyć sprzyjające warunki dla harmonijnego i twórczego wyładowania energii kultury.

Władze miasta chcą wywołać burzę mózgów wśród ludzi działających w kulturze, by stworzyli oni program, który bez względu na wyniki konkursu będzie zrealizowany i ożywi życie kulturalne miasta.
Sławomir Hinc twierdzi, że już samo przystąpienie do konkursu i przygotowania do niego przyniosą miastu wiele dobrego.

Główną misją Poznańskiej Burzy Kulturalnej jest stworzenie młodym ludziom przestrzeni do spotkań i działań artystycznych oraz zmiana dotychczasowego wizerunku miasta.

O przygotowaniach do konkursu, podjętych inicjatywach i kulturalnych ambicjach Poznania w programie "Rozdroża kultury" rozmawiali Sławomir Hinc, zastępca prezydenta miasta, Katarzyna Godlewska - operator przygotowań do konkursu ESK oraz Borys Fromberg z biura promocji miasta Poznań.

Prowadził Andrzej Matul.


(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczecin - stolicą kultury?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2010 23:09
W programie dalszy ciąg prezentacji miast kandydujących do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Tym razem jest to Szczecin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa - Europejską Stolicą Kultury?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2010 22:31
Co zyska stolica na uczestnictwie w konkursie - zastanawiają się eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roztańczony Poznań

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2010 11:45
Miłośników tańca nie powinno w najbliższych dniach zabraknąć w Poznaniu.
rozwiń zwiń