Straż miejska to tylko maszynka do wyciągania pieniędzy?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 03:30
Dzięki straży miejskiej mieliśmy czuć się bezpieczniej. Wiele osób ma wątpliwości, czy służby dziś spełniają tę funkcję.
Audio
  • Reportaż Jakuba Tarki "Drogie parkowanie" (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez Znieczulenia")
  • Debata po reportażu Jakuba Tarki "Drogie parkowanie" (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez Znieczulenia")
- Warto mieszkańców mniejszych miast zapytać o rolę straży miejskiej w tragicznych, smutnych okolicznościach jak np. powodzie - mówi Piotr Ichniowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich
- Warto mieszkańców mniejszych miast zapytać o rolę straży miejskiej w tragicznych, smutnych okolicznościach jak np. powodzie - mówi Piotr Ichniowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Siemianowicach ŚląskichFoto: Arek Olek/Flickr

Piotr Ichniowski, rzecznik Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych przyznaje, że sytuacja jeszcze kilka lat temu była trudna, jednak poprawia się. - Zmieniono m.in. przepisy, które są obecnie względnie jasne - mówi funkcjonariusz.

Z tym zdaniem nie zgadza się prawnik Tomasz Parol. - To banały, bo straż miejska jest formacją służebną społeczeństwu. Powinna ona polegać na czymś innym niż praca policji, czyli działaniu lokalnym i pomocy ludziom - komentuje twórca portalu anulujmandat.

Jeden ze słuchaczy Jedynki popiera zupełną likwidację tych służb, które "powinny dbać o czystość i porządek, a zamiast tego wynurzają się zza węgła jak szczury". Czy to zdanie podzielają inni słuchacze i co ma na ten temat do powiedzenia sama straż miejska, dowiesz się z dźwięku.

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"

Prowadzi: Jerzy Zawartka

Goście: Piotr Ichniowski (zastępca komendanta Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich, rzecznik Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych), Tomasz Parol (prawnik, bloger, twórca portalu anulujmandat)

Tytuł reportażu: "Drogie parkowanie"

Autor reportażu: Jakub Tarka

Data emisji: 16.04.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/pg

Czytaj także

Rolnicy protestują. "Czepiamy się wszystkiego, by przeżyć"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 04:00
Czy dziś na wsi trzeba się "czepiać wszystkiego, by przeżyć"? - Tak jest, ale w innych krajach Europy tak było od lat 50. XX wieku - mówi prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smog powoli zabija Polaków. "Nie możemy czekać"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 03:33
- Problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy całego kraju i nie omija w magiczny sposób uzdrowisk - mówił w Radiowej Jedyne Andrzej Guła z Ogólnopolskiego Alarmu Smogowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Knebel na media. Jak działała cenzura w PRL?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 12:40
25 lat temu zlikwidowano Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Jak cenzurę wspominają dziś dziennikarze Polskiego Radia?
rozwiń zwiń