Urlop bez wypoczynku. Jak dobrze odpoczywać?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 04:04
- Urlopu i odpoczywania trzeba się nauczyć, bo to nie przychodzi samo. Należy się również nauczyć wyczyszczania kolejki zadań przed wyjazdem - mówi Mariusz Zawadzki, specjalista w dziale IT dużej korporacji.
Audio
  • Reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Na wakacjach" (Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia")
  • Debata po reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Na wakacjach" (Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia")
Dokąd latem na wakacje?
Dokąd latem na wakacje?Foto: Pixabay

70 procent z nas podczas urlopu myśli o pracy, zamiast o odpoczynku. W efekcie po powrocie z wakacji nadal jesteśmy spięci i zmęczeni. Co zatem możemy zrobić, by urlop spełnił swoje zadanie? - Sami wmawiamy sobie, że jesteśmy niezastąpieni i potrzebni, bo coś się bez nas zawali - uważa psycholog Agnieszka Adamczyk-Musiał. Jak dodaje, urlopy są planowane z wyprzedzeniem i na czas odpoczynku nasze obowiązki możemy powierzyć innym osobom.

Nawet w przypadku rzetelnie zaplanowanych urlopów nagle może się pojawić jakaś nieprzewidziana sytuacja, która sprawia, że zaczynamy się denerwować. - Trzymanie się mocno planu na wakacjach doprowadza do stresu, jeśli coś nam się nie uda - mówi Agnieszka Adamczyk-Musiał.

Goście Jedynki mówili też o tym, czy w przypadku pracoholizmu możemy mówić o współuzależnieniu, co zrobić, jeśli nie możemy sobie pozwolić na dłuższy wypoczynek oraz jak na sposób wypoczywania wpływa wykształcenie.

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"

Prowadzi: Olga Mickiewicz

Goście: Monika Saniternik (właścicielka pracowni projektowej Arch-Elle), Mariusz Zawadzki (specjalista w dziale IT dużej korporacji), Agnieszka Adamczyk-Musiał (psycholog)

Data emisji: 13.08.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/pg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leki częściej niż obiad na stole Polaków. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 06:11
- Warto ludzi nauczyć, by byli bardziej odporni na reklamy. Popularne suplementy diety, którymi ludzie się zajadają, są bez żadnej wartości - mówi dr Konstanty Radziwiłł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na dopalacze. Plaga zatruć jest coraz większa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 01:38
- Dużym problemem w przypadku dopalaczy jest brak podstawowej wiedzy. Wiele osób sięgając po nie, nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie one niosą - mówi dr Bohdan Woronowicz psychiatra.
rozwiń zwiń