X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uciążliwa i trudna choroba. Jak zwalczyć wroga w ciele?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 02:20
Wrzodziejące zapalenie jelita to choroba trudna w rozpoznaniu i leczeniu. - To ciężka przypadłość, bo gdy już nam się wydaje, że wychodzimy na prostą, to znowu spada na nas cios - mówi chorujący.
Audio
  • Reportaż Doroty Bonieckiej-Górny pt. "Łapać życie" (Magazyn reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
  • Debata po reportażu Doroty Bonieckiej pt. "Łapać życie" (Magazyn reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
Na wrzodziejące zapalenie jelita grubego najczęściej zapadają osoby młode. Szczyt zachorowalności przypada między 20 a 35 rokiem życia. Do najczęstszych jej objawów zalicza się biegunkę, stany podgorączkowe oraz utratę masy ciała
Na wrzodziejące zapalenie jelita grubego najczęściej zapadają osoby młode. Szczyt zachorowalności przypada między 20 a 35 rokiem życia. Do najczęstszych jej objawów zalicza się biegunkę, stany podgorączkowe oraz utratę masy ciałaFoto: Glow Images/East News

Niektórzy pacjenci zamykają się w sobie, więc niezwykle istotne jest wsparcie psychologiczne. - Prowadzimy m.in. forum dyskusyjne, na którym pacjenci wymieniają się swoimi doświadczeniami. Jeden z chorujących napisał z humorem tekst pt. "Najciekawsza historia, jak nie zdążyłem", co pokazuje, że można bardzo przykre i niewyobrażalne dla osoby zdrowej sytuacje oswoić przy pomocy śmiechu - mówi Małgorzata Mossakowska założycielka Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita "J-elita" 

Czy chorując na zapalenie jelita można uprawiać sporty wyczynowe? Jakie są sposoby leczenia tego typu przypadłości? W jakiej sytuacji są polscy pacjenci, chorujący na wrzodziejące zapalenie jelita? O tym w reportażu i nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn reporterów "Bez znieczulenia"

Prowadzi: Małgorzata Kownacka

Goście: dr hab. Maria Kłopocka (gastrolog, kierownik Centrum Endoskopii Zabiegowej i Poradni Chorób Jelitowych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy), Małgorzata Mossakowska (założycielka Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita "J-elita")

Tytuł reportażu: "Łapać życie"

Autor reportażu: Dorota Boniecka-Górny

Data emisji: 26.11.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choroba skóry, przez którą można stracić pracę

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 02:23
- Znam wiele osób, które z powodu łuszczycy straciły pracę. Nie tylko nie były akceptowane przez kolegów, ale również przez petentów i klientów - mówi Dagmara Samselska, prezes Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę.
rozwiń zwiń