X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sznur na gardle, czyli kredyty we frankach

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 01:14
- Na giełdzie można stracić 100 procent, a w przypadku kredytów w frankach szwajcarskich jest to dwu albo trzykrotnie bardziej ryzykowne - mówi Maciej Pawlicki, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.
Audio
  • Reportaż "Losowe trzęsienie ziemi" Hanny i Adama Bogoryja-Zakrzewskich (Magazyn reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
  • Debata po reportażu "Losowe trzęsienie ziemi" Hanny i Adama Bogoryja-Zakrzewskich (Magazyn reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
Bohaterami reportażu są osoby, które tracą mieszkania z powodu niezdolności spłaty kredytów hipotecznych
Bohaterami reportażu są osoby, które tracą mieszkania z powodu niezdolności spłaty kredytów hipotecznychFoto: Glow Images/East News

Ponad pół miliona osób wzięło w Polsce kredyt w frankach szwajcarskich. Licząc członków ich rodzin, problem ten dotyczy ok. dwóch milionów osób. Po zmianie kursu CHF muszą płacić dwukrotnie wyższą ratę, na co nie wszystkich ich stać. Skutek jest dramatyczny - wielu kredytobiorców straciło nieruchomości, na które zaciągnęli pożyczkę. - Polskie prawo działa za wolno, a ludzie, którzy czują się poszkodowani, powinni pójść do sądu i domagać się swoich praw - mówi Piotr Kuczyński, główny analityk finansowy Domu Inwestycyjnego Xelion

Kto powinien ponieść koszt rosnących kredytów: klienci, banki czy państwo? Czy te pożyczki zostały udzielone we frankach czy w złotówkach? Co powinni, zdaniem ekspertów, zrobić Polacy, mający takie kredyty? Więcej w reportażu i dyskusji, która odbyła się po nim.

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia"

Prowadzi: Olga Mickiewicz

Goście: Piotr Kuczyński (główny analityk finansowy Domu Inwestycyjnego Xelion), Maciej Pawlicki (prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu)

Tytuł reportażu: "Losowe trzęsienie ziemi"

Autorzy reportażu: Hanna i Adam Bogoryja-Zakrzewscy

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zalew magisterek na zlecenie. Jak temu przeciwdziałać?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 01:09
"Licencjackie, magisterskie, zaliczeniowe - prace na zlecenie. Bez ryzyka, bezpiecznie i tanio" - tak brzmią oferty z internetu. Dziś magistrem można stać się za grosze.
rozwiń zwiń