X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Współuzależnienie. "Przyznanie się to połowa sukcesu"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 13:28
- W jego obronie krzywdziłam własne dzieci. Wyprowadzała go z domu policja, a ja o niego walczyłam. Wydawało mi się, że robię dobrze - o emocjach i zachowaniu osoby współuzależnionej opowiada pani Zofia.
Audio
  • "Już dość" - reportaż Magdy Skawińskiej
  • Współuzależnienie. "Przyznanie się to połowa sukcesu" (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia")
Osoba współuzależniona pozwala się krzywdzić, tłumaczy sprawcę, który pozostaje pod wpływem nałogu, usprawiedliwia go i naprawia jego błędy
Osoba współuzależniona pozwala się krzywdzić, tłumaczy sprawcę, który pozostaje pod wpływem nałogu, usprawiedliwia go i naprawia jego błędyFoto: Glow Images/East News

Przejmowanie odpowiedzialności za drugą osobę, jak wyjaśnia dr Bohdan Woronowicz, jest jedną z podstawowych cech współuzależnienia. - Współuzależnionym jest ten, kogo całe życie obraca się wokół bliskiej osoby uzależnionej, nie tylko od alkoholu - podsumowuje specjalista terapii uzależnień.

Pani Zofia, która latami była współuzależnioną podkreśla, że więź z osobą uzależnioną jest tak silna, że broni się jej, tłumaczy jej błędy, a nawet ponosi koszty jej nałogu. Ofiarami takiej relacji między rodzicami padają także dzieci. 

Choć problem narasta rodzina robi wszystko, by nie wyszedł na jaw. Bohaterom reportażu, a także słuchaczom Jedynki, którzy wzięli udział w rozmowie, udało się wyrwać z zaklętego kręgu. 

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów "Bez z nieczulenia"
Prowadzi: Olga Mickiewicz 
Goście: Bohdan T. Woronowicz (dr n. med., specjalista terapii uzależnień), Zofia i Józef (członkowie wspólnoty anonimowych alkoholików)
Tytuł reportażu: "Już dość"
Autor reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 7.01.2016 
Godzina emisji: 21.15

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internet i zakupy równie niebezpieczne co alkohol i papierosy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 03:40
- Uzależnienie behawioralne dotyczy czynności, wykonywanych rzeczy: od hazardu, komputera, sieci, zakupów. W zasadzie uzależnić można się od wszystkiego - mówi psycholog Wioletta Szczerbińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozpoznać, że dziecko zażywa dopalacze?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 11:50
Od narkotyków różnią się głównie tym, że do niedawna były sprzedawane legalnie. Są jednak bardziej toksyczne, powodują uszkodzenia w organizmie, jak marihuana po kilku latach stosowania.
rozwiń zwiń