X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spór czy wrogość - kiedy Polska się podzieliła?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 08:55
- W Polsce przez 25 lat mieliśmy do czynienia z eliminacją jednego fragmentu sceny politycznej i myślenia o Polsce - komentuje reportaż "Jak Wujec z Gwiazdą" publicysta Eryk Mistewicz.
Audio
  • "Jak Wujec z Gwiazdą" – reportaż Marty Rebzdy (Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
  • Dyskusja po reportażu "Jak Wujec z Gwiazdą" Marty Rebzdy (Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia"/ Jedynka)
Spór czy wrogość - kiedy Polska się podzieliła?
Foto: PAP/Adam Warżawa/Wojciech Pacewicz

Państwo Wujec i Gwiazda mają wspólną historię działalności opozycyjnej. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości ich drogi się rozeszły. Jak oceniają sytuację Polski po zmianie władzy w 2015 roku? Ludwika i Henryk Wujec obawiają się, że PiS wprowadzi nasz kraj w kłopoty gospodarcze i będzie chciał udowodnić, że jako partia są jedynymi sprawiedliwymi, cofając decyzje poprzedniego rządu. - Sądzę, że Jarosław Kaczyński mało przejmuje się tym, co było w kampanii wyborczej. Dla niego jest to niesłychana szansa polityczna, bo wygrał i to znacznie, więc nie pozwoli, by rezultat tego zwycięstwa został zmarnowany. Musi zmienić ideologicznie Polskę - uważa Henryk Wujec.

Rodzina Gwiazdów jest odmiennego zdania. Podkreślają, że PiS sprawnie i szybko przejął władzę. - W tej sytuacji cały czas napadać na nich w sposób zupełnie nieusprawiedliwiony, to ja takiego słuchania głosu opozycji nie rozumiem - mówi Joanna Gwiazda. Jak dodaje jej mąż, jest to odzew ze strony wrogów, a nie opozycji.

Kiedy nastąpił rozłam, którego skutki obserwujemy w obecnej Polsce? Czego najbardziej obawiają się przeciwnicy PiS? O tym więcej w reportażu i dyskusji, która odbyła się po nim.

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska (kierownik katedry psychologii społecznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej), Eryk Mistewicz (publicysta, doradca polityczny, konsultant strategii marketingowych)

Tytuł reportażu: "Jak Wujec z Gwiazdą"

Autor reportażu: Marta Rebzda

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 21.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Echa Solidarności na Dolnym Śląsku. "Wtedy nikt nie był wrogiem"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 04:37
- To był tak piękny czas, dusza rosła, byliśmy gdzieś wysoko w chmurach. Wszystko było piękne, nikt nie był wrogiem - mówi bohater reportażu Magdy Skawińskiej na temat Sierpnia 1980 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Arkuszewski: rząd Olszewskiego nie upadł przez lustrację

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 15:00
- Ten rząd nie był w stanie zdobyć poparcia większości. Plany Macierewicza, by przeprowadzić lustrację, były tylko pretekstem do obalenia gabinetu - powiedział Wojciech Arkuszewski, poseł trzech kadencji i szef doradców premiera Jerzego Buzka.
rozwiń zwiń