X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie ostatniej szansy? Szczyt UE-Turcja w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 13:30
Przywódcy Unii Europejskiej po raz kolejny spróbują w poniedziałek przekonać Turcję do zahamowania napływu migrantów do Wspólnoty oraz skutecznej walki z przemytnikami ludzi.
Audio
  • Przywódcy UE chcą przekonać Turcję do zahamowania fali migracji (Europejskie Południe/Jedynka)
Obóz na granicy grecko-macedońskiej
Obóz na granicy grecko-macedońskiejFoto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Nie brak opinii, że szczyt Unia Europejska-Turcja to spotkanie ostatniej szansy, zanim wiosną fala migracji się nasili.

Zdaniem gościa audycji "Europejskie Południe" Julii Pitery, europosłanki PO, wynik szczytu w Brukseli będzie zależał od dwóch rzeczy: od tego, czy zostanie postawiona dobra diagnoza, czyli czy zostaną odczytane wszystkie interesy oraz od tego, czy państwa członkowskie UE będą chciały współpracować ze sobą, by osiągnąć wspólny cel.

- Jeżeli jakiekolwiek państwa, w ramach Unii Europejskiej, będą demonstrowały swoje odmienne stanowisko, to będzie osłabianie Unii. Jeśli UE opracuje dobry, wspólny program i żadne z państw nie będzie demonstrowało innej postawy, tym większa jest szansa na to, że wypracuje się skuteczny scenariusz postępowania - oceniła w radiowej Jedynce.

Czytaj więcej:
imigranci 1200.jpg
Imigranci w Europie

- Mamy sytuację, również dzięki polityce Rosji, która prowadzi naloty w Syrii, że Unia Europejska jest teraz Turcji potrzebna. Akurat w momencie, kiedy Turcja jest potrzebna 28 państwom członkowskim UE, nie tylko Brukseli jako takiej - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

- Co jest na stole? Na stole jest kwestia wiz i pieniędzy. UE jest gotowa zwiększyć kwotę wsparcia dla Turcji. A przypominam, że w grę wchodzi nie tylko zatrzymanie tej inwazji imigrantów, ale też zmniejszenie liczby imigrantów, którzy już są w Europie. A więc przyjęcie przez Turcję tych, którzy przyjechali do Europy, ale nie mają papierów - wskazał.

W obradach szczytu weźmie udział premier Beata Szydło. Czy Polska może wystąpić z jakąś propozycją? Wysłuchaj całej dyskusji z Julią Piterą i Ryszardem Czarneckim.

Czy perspektywy europejskiego wzrostu gospodarczego współgrają z polskim "Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" zwanym planem wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego? O tym w rozmowie z Jerzym Kwiecińskim, pierwszym wiceministrem rozwoju.

***

Tytuł audycji: Europejskie Południe

Prowadzi:  Zuzanna Dąbrowska

Goście: Julia Pitera (europosłanka, PO), Ryszard Czarnecki (europoseł, PiS), Jerzy Kwieciński (wiceminister w Ministerstwie Rozwoju)

Data emisji: 6.03.2015

Godzina emisji: 12.05

kk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przywódcy UE przekonają Turcję do zahamowania fali migracji?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 09:22
Nie brak opinii, że poniedziałkowy szczyt UE-Turcja to spotkanie ostatniej szansy, zanim wiosną fala migracji się nasili.
rozwiń zwiń