X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brexit. Czy Wielkiej Brytanii grożą przyspieszone wybory parlamentarne?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 13:57
- Brytyjski rząd odwołał się od decyzji Wysokiego Trybunału, dając sygnał, że obawia się tego, co będzie się działo w parlamencie – mówił w radiowej Jedynce Ryszard Czarnecki (PiS). Róża Thun (PO) stwierdziła natomiast, że "może dojść do wcześniejszych wyborów, w których Brytyjczycy wybiorą parlamentarzystów, którzy będą przeciwni wyjścia z UE".
Audio
  • Róża Thun: obecna sytuacja w Wielkiej Brytanii pokazuje do czego może doprowadzić populizm (Europejskie południe/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

W czwartek (3.10) brytyjski Wysoki Trybunał orzekł, że to parlament, a nie rząd będzie podejmował decyzję w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. O możliwych konsekwencjach tego orzeczenia rozmawiali goście "Europejskiego Południa".

- Na dłuższą metę może to oznaczać, że w Wielkiej Brytanii będą potrzebne przyspieszone wybory parlamentarne. W obecnym parlamencie większość stanowią zwolennicy postania w UE. To oznacza, że będą chcieli nanosić pewne korekty i łagodzić stanowisko twardego wyjścia. Brytyjski rząd odwołał się od decyzji Wysokiego Trybunału, dając sygnał, że rzeczywiście obawia się tego, co będzie się działo w parlamencie – powiedział europoseł Ryszard Czarnecki.

Róża Thun stwierdziła natomiast, że "dopiero teraz do Brytyjczyków dociera, co tak naprawdę zrobili". - Jeżeli dojdzie do wcześniejszych wyborów, to nie wykluczam sytuacji, w której Brytyjczycy wybiorą sobie parlamentarzystów, którzy będą przeciwni wyjścia z Unii Europejskiej. Zaniepokojenie tą kwestią jest kolosalne – dodała europosłanka PO.

***

Tytuł audycji: Europejskie południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Róża Thun (europosłanka PO), Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), prof. Piotr Wawrzyk (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 6.11.2016

Godzina emisji: 12.10

koz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit. Premier Theresa May: musimy wypełnić wolę narodu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:46
Brytyjska premier zapowiedziala, ze nie ustąpi w obliczu orzeczenia sądowego, iż decyzja o uruchomieniu brexitu nalezy do parlamentu. Theresa May, która zapowiedziala odwołanie do Sądu Najwyższego, powołała się na wolę narodu, która jest dla niej najwyższym nakazem.
rozwiń zwiń