X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europa zmierza ku rozpadowi? Czarna prognoza Stratfor

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 14:06
Raport agencji Stratfor przewiduje, że 2017 rok będzie krytyczny dla Europy. Wybory we Francji, Niemczech i Włoszech mają zagrozić istnieniu strefy euro, a sama Unia Europejska ma zmierzać ku rozpadowi na bloki regionalne.
Audio
  • Rok 2017 będzie krytyczny dla Europy? (Jedynka/Europejskiej południe)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Brexit_1200_DOB.jpg
Czy jest jeszcze szansa na łagodny rozwód Londynu z Brukselą?

- Zgadzam się odnośnie Włoch - powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki w audycji "Europejskie południe". Jego zdaniem wybory w Niemczech niespodzianek nie wygenerują, a we Francji wybory wygra François Fillon, który odbierze głosy Marine Le Pen. Czarnecki dodał, że będzie to oznaczało skręt Francji w prawo, ale konsekwencją będzie też dążenie do zacieśniania integracji europejskiej. 

- Ja tak strasznie się nie boję o Niemcy, Włochy i Francję - powiedziała eurodeputowana Julia Pitera. W jej opinii kraje Europy Zachodniej poradzą sobie nawet wówczas, gdy coś zagrozi jedności Unii Europejskiej. - Pytanie, co się wtedy stanie z Polską - zwróciła uwagę Pitera i podkreśliła, że to o tym trzeba rozmawiać.  

Goście rozmawiali też o kondycji UE i strefy euro, aferze podatkowej, w którą zamieszany jest Jean Claude Juncker i mającego rozpocząć się formalnie w marcu Brexitu. 

W dalszej części audycji temat wyborów we Francji przybliżył Marcin Darmas z Ośrodka Kultury Francuskiej, a materiał na ten temat przygotowała Magdalena Skajewska. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Europejskie południe

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Julia Pitera (europoseł PO)

Data emisji: 8.01.2017

Godzina emisji: 12.09

fc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Istnieje w Europie Partia Przyjaciół Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 13:14
Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraża zaniepokojenie coraz silniejszą i wymierzoną w Unią Europejską propagandą ze strony Rosji. Raport, którego autorką jest europosłanka PiS Anna Fotyga, poparło 304 eurodeputowanych, przeciw było 179, a 208 wstrzymało się od głosu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rok już bez sporu o TK? Najważniejsze wydarzenia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 15:36
Trybunał Konstytucyjny to instytucja, o której w 2016 roku mówiono niemal codziennie. Przez rządzących postrzegana jako potencjalny hamulcowy procesu reform, przez opozycję jako ostatni bastion demokracji. Czy problem Trybunału jest już za nami i odszedł razem z minionym rokiem?
rozwiń zwiń