X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka200 lat Uniwersytetu Warszawskiego
Section07

O cyklu

„Historia z indeksem w tle” – to cykl audycji przypominającego historię największej polskiej uczelni, czyli Uniwersytetu Warszawskiego. Polskie Radio jest patronem medialnym przypadającej w 2016 roku 200 rocznicy powołania uczelni. Radiowa Jedynka przypomina ważne wydarzenia z historii stołecznej Alma Mater.

Jest listopad 1816 roku. Aleksander I, ówczesny król Polski z nadania rosyjskiego, przychylił się do inicjatywy Stanisława Kostki Potockiego i Stanisława Staszica i powołał Królewski Uniwersytet Warszawski. Uczelnia powstała z połączenia Szkoły Prawa i Nauk Administracyjnych oraz Szkoły Lekarskiej. Utworzono 5 wydziałów, na jednym z nich studiował Fryderyk Chopin.

16 lipca 2014 roku Polskie Radio podpisało z Uniwersytetem umowę dotyczącą współpracy przy uczczeniu tego wydarzenia. Do 2016 roku na antenie radiowej Jedynki pojawiać się będą audycji związane z jubileuszem największej polskiej uczelni.

Wspominamy w nich m.in. początki uczelni, przedstawiamy jej wybitnych studentów i wybitne studentki, niezapomnianych wykładowców i rektorów, a także burzliwe dzieje Uniwersytetu związane z dziejami Warszawy i całej Polski.

Przewodnikiem po historii UW jest dr Robert Gawkowski. Autorką audycji jest Dorota Truszczak.