Wigilia u kardynała Wojtyły. Nieznane nagrania papieża

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 23:00
W wigilijny wieczór wspólnie wsłuchaliśmy się w głos papieża Jana Pawła II. Wydawnictwo Biały Kruk wydało książkę z płytą CD pt. "Karol Wojtyła. Noc Wigilijna".
Audio
Okładka książki Karol Wojtyła. Noc wigilijna
Okładka książki "Karol Wojtyła. Noc wigilijna"Foto: Mat. pras./Wydawnictwo Biały Kruk

Twórcy książki i płyty po blisko pół wieku odkrywają zupełnie nieznane nagrania Karola Wojtyły, wcześniej odtwarzane z kaset magnetofonowych tylko w kręgach rodzinnych.

Słychać na nich homilie i przemówienia kardynała, w których opowiada o geniuszu polskiej kultury i o tradycjach wyrosłych na gruncie chrześcijaństwa, szczególnie zaś o polskim Bożym Narodzeniu. Snuje też głębokie rozważania na temat młodzieży, narodu, wolności, przejawia troskę o ukochaną Ojczyznę.

Nagrań dokonano głównie podczas spotkań opłatkowych, a także imieninowych lub innych. Słychać więc również wspólne kolędowanie, recytacje wierszy, nie brak fragmentów żartobliwych.

Wszystkie przemówienia zostały spisane, czego efektem jest książka "Karol Wojtyła. Noc Wigilijna", która została wzbogacona zdjęciami wykonanymi przez mistrza fotografii sakralnej Adama Bujaka.

O książce i płycie opowiadał już w audycji "Polaków portret własny" Leszek Sosnowski, wydawnictwa Biały Kruk.

Jak to możliwe, że istniały wystąpienia Karola Wojtyły, które publicznie nie były znane? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Książka i płyta "Karol Wojtyła. Noc Wigilijna" powstały pod patronatem głównym Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: "Wigilia u kardynała Wojtyły"

Prowadzą: Agnieszka Trzeciakiewicz i Wiesław Molak.

Data emisji: 24.03.2016

Godzina emisji: 21.05

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Książki o Janie Pawle II. "Odkrycie aktualności Wojtyły potrzebne jest Europie jak tlen"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 15:06
- Współczesny świat potwornie choruje na brak autorytetów. Nieobecność Jana Pawła II jest nieobecnością krzyczącą. Warto odkryć jego myśl europejską - uważa Tomasz Królak, wiceszef KAI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Karol Wojtyła. Noc Wigilijna". Nieznane nagrania papieża

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 09:21
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to dobra okazja, by ponownie wsłuchać się w głos papieża Jana Pawła II. Wydawnictwo Biały Kruk wydało książkę z płytą CD pt. "Karol Wojtyła. Noc Wigilijna".
rozwiń zwiń