X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Nowak: jesteśmy jednym z nielicznych narodów, który potrafił więcej dać niż zabrać

- Powinniśmy więcej dbać o pamięć i o historię. Mam wielką pretensję do edukacji w Polsce, że ludzie pozapominali, jakim wspaniałym narodem jesteśmy – mówi w audycji Andrzej Nowak, lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy.
Andrzej Nowak i zespół Złe Psy podczas koncertu
Andrzej Nowak i zespół Złe Psy podczas koncertuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
O Audycji

- Od czasu do czasu powtarzam na koncercie, że jesteśmy jednym z nielicznych narodów, który potrafił więcej dać niż zabrać. O tym się nie mówi. Nie mówi się też o naszych wspaniałych Polakach, którzy przyczynili się do wygrania II wojny światowej – przyznaje muzyk.

Andrzej Nowak czuje się Polakiem, patriotą i tym patriotyzmem stara się zarazić swoich fanów. W audycji ze smutkiem wspomina krytyczne komentarze, które padły w jego kierunku po wykonaniu na koncercie piosenki "Urodziłem się w Polsce". - Polska jest piękna i cudownie się w niej żyje – powtarza.   

Czy zdaniem Andrzeja Nowaka młode pokolenie wychowywane jest zbyt pacyfistycznie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Wieczór z historią" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Andrzej Nowak (lider i założyciel zespołów TSA  i Złe Psy)

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 23.08

abi


Playlista
  • POZYTYWKA, - Ostatni nabój