Balicki: nie odwołamy Arłukowicza, stracimy znów dwa lata

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 13:00
Bartosz Arłukowicz próbuje odwrócić od siebie uwagę, udając, że coś robi – tak Marek Balicki (SLD) komentuje wniosek o odwołanie prezes NFZ Agnieszki Pachciarz.
Audio
  • Marek Balicki (SLD) na temat wniosku o odwołanie prezes Narodowego Funduszu zdrowia (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Marek Balicki
Marek BalickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz złożył wniosek o odwołanie dotychczasowej prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Wniosek trafił do premiera, Donald Tusk przekazał go do Rady Narodowego Funduszu Zdrowia.

Marek Balicki (SLD) powiedział w Jedynce, że w tle odwołania prezes NFZ jest motywacja polityczna. – Chodzi o odwrócenie uwagi od istotnych problemów i przekierowanie jej na sprawy personalne – powiedział Marek Balicki.

Według polityka SLD poza kwestią planu finansowego nie było generalnych uwag w sprawie funkcjonowania NFZ. Było za to wiele krytyki pod adresem ministerstwa zdrowia. Balicki dodał, że przecież NFZ nie może sam się zreformować, bo to minister wydaje rozporządzenia i wydaje projekty ustaw.

Premier Donald Tusk na ostatniej konwencji PO polecił Arłukowiczowi m.in. skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u lekarza. Premier wybudził ministra Arłukowicza z zimowego snu – komentował Marek Balicki. Jak mówił, resort zdrowia stracił dwa lata, projektów ustaw nie ma do tej pory. Minister uważa, że minister zdrowia powinien być odwołany przy okazji rekonstrukcji gabinetu, inaczej kolejne dwa lata będą stracone.

PiS po raz trzeci składa wniosek o odwołanie Bartosza Arłukowicza. Marek Balicki powiedział w Jedynce, że będzie rekomendował posłom SLD poparcie tego wniosku.

Balicki zaznaczył, że chorzy czekają teraz dłużej na wizytę u lekarza (specjalisty) i to z punktu widzenia pacjenta powinno oceniać się system ochrony zdrowia.

Rozmawiała Karolina Terpiał-Szubartowicz.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

1 zł odszkodowania za śmierć dziecka. Prezes NFZ: to przykład skrajny

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 09:28
- Kwestia zwyczajów w zakresie odszkodowań i szkód medycznych się modyfikuje. Mamy przykład skrajny, ale w ostatnim czasie padło też orzeczenie z najwyższym odszkodowaniem w Polsce - powiedziała w Jedynce Agnieszka Pachciarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakulski będzie p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 13:04
Minister zdrowia złożył wniosek o odwołanie dotychczasowej prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Wniosek trafił do premiera, Donald Tusk przekazał go do Rady Narodowego Funduszu Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycja: to Arłukowicz powinien być zdymisjonowany

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 16:10
To minister zdrowia powinien odejść – takie opinie przedstawiają politycy opozycji. Minister Bartosz Arłukowicz złożył wniosek o odwołanie Agnieszki Pachciarz, prezes NFZ.
rozwiń zwiń