X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W sprawie równości płci mamy wiele do zrobienia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 13:19
Jak mówi Jolanta Plakwicz, pod względem zaawansowania we wdrażaniu strategii Gender mainstreaming Polska plasuje się pośrodku krajów Unii Europejskiej.
Audio
  • Jolanta Plakwicz o realizacji zasady równości płci w Polsce (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Jolanta Plakwicz
Jolanta PlakwiczFoto: W. Kusiński/PR

Gość audycji "Z kraju i ze świata" w radiowej Jedynce, feministka i polska delegatka do Komitetu Ekonomiczno-Społecznego Unii Europejskiej, Jolanta Plakwicz tłumaczyła, że z unijnych raportów wynika, iż Polska musi jeszcze wiele zrobić na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Powinna, m.in., wyrównać szanse między płciami na rynku pracy oraz wprowadzić regulacje, które pozwolą kobietom i mężczyznom równo dzielić obowiązki domowe.
Plakwicz zwróciła też uwagę, że ostatnio politycy zaczęli się przechwalać liczbą pań w strukturach ugrupowania, władzach partii czy na listach wyborczych. - Wydaje mi się, że mimo wszystko ogromny postęp w tej kwestii nie nastąpił. Udało się jednak przekonać wszystkich, że w gremiach decyzyjnych jest za mało kobiet i że jest to problem - oceniła.
Przypadający na 13 lutego Światowy Dzień Radia w tym roku obchodzony jest pod hasłem "Równe traktowanie kobiet i mężczyzn oraz wzmocnienie roli kobiet w radio" (Gender equality and women’s empowerment in radio).
Kozłowska-Rajewicz: konwencja o zwalczaniu przemocy wobec kobiet jest konstytucyjna>>>
***
Gender mainstreaming to strategia polityczna na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Polega na włączeniu zasady równości szans kobiet i mężczyzn w główny nurt polityki. Stała się wiążąca dla państw członkowskich Unii Europejskiej w 1997 roku - została wpisana do artykułu 2. Traktatu Amsterdamskiego. Gender mainstreaming jest także oficjalną strategią ONZ.

Zgodnie z definicją Rady Europy Gender mainstreaming polega na "(re)organizacji, poprawie, rozwoju i ewaluacji procesów decyzyjnych po to, aby umożliwić osobom obojga płci biorącym udział w życiu politycznym równoważne spojrzenie na kobiety i mężczyzn we wszystkich dziedzinach i na wszystkich płaszczyznach".

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

(kk/tj)

Zobacz więcej na temat: gender prawo Unia Europejska
Komentarze1
aby dodać komentarz
Piwosz2014-02-13 19:16 Zgłoś
Należy jak najszybciej uchwalić Narodowy Program Budowy Zamrażarek na męską część tego społeczeństwa i rozpocząć realizację scenariusza z SEX MISJI. Mieliśmy walkę klas a teraz walkę płci. NIECH ŻYJE GENDER !!!

Czytaj także

Na państwowym etacie mężczyźni zarabiają więcej od kobiet. Jest raport NIK

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 12:38
Na większości stanowisk w administracji publicznej i spółkach skarbu państwa panowie zarabiają więcej niż panie. Według Najwyższej Izby Kontroli dotyczy to aż 80% miejsc pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kozłowska-Rajewicz: nie można przemocy wobec kobiet usprawiedliwiać obyczajem

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 16:39
Według pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania, doszukiwanie się w konwencji o przemocy wobec kobiet ataków na rodzinę i Kościół to nadinterpretacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kozłowska-Rajewicz: konwencja o zwalczaniu przemocy wobec kobiet jest konstytucyjna

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 08:17
- Wątpliwości w tej sprawie nie mają zapytani przez nas prawnicy - powiedziała w "Sygnałach dnia" pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.
rozwiń zwiń