X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mufti Stambułu: islam chce dobra człowieka

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 10:09
- Wiara może być zła sama w sobie, albo źle interpretowana. Przyczyną islamofobii w Europie nie jest islam, ale sposoby jego prezentacji - mówił w Jedynce prof. Rahmi Yaran.
Audio
  • Prof. Rahmi Yaran, mufti Stambułu o przesłaniu islamu i integracji Turcji z Unią Europejską (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Tureccy muzułmanie podczas modlitwy w Meczecie Sułtana Ahmeda
Tureccy muzułmanie podczas modlitwy w Meczecie Sułtana Ahmeda Foto: EPA/SEDAT SUNA

Islam jest dominującą religią w Turcji, a kraj ten jest jedynym państwem muzułmańskim, które stara się o przyjęcie do Unii Europejskiej. Wielu mieszkańców chrześcijańskiej i zlaicyzowanej Europy nie ukrywa obaw związanych z obecnością wyznawców islamu we Wspólnocie.

Dzień Turecki w Radiowej Jedynce >>>

Prof. Rahmi Yaran, teolog i prawnik muzułmański uważa, że w Europie istnieje środowisko, które pokazuje islam jako religię, której należy się bać. - Powinniśmy pokazywać dobrą stronę islamu, bo wierzę, że Europejczycy mogą się wiele od tej religii nauczyć. Wierzymy, że islam kieruje ludzi w stronę dobra i prawdy - powiedział w rozmowie z Dariuszem Rosiakiem.

Zdaniem muftiego Turcy i muzułmanie żyją już w Europie, a kraj może wejść do Unii, jeśli uda się "stworzyć partnerstwo na dobrych warunkach".

Błękitny Meczet i Hagia Sofia - historia świątyń >>>

Audycja powstała w ramach obchodów 600. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją. Rok 2014 został w Turcji ogłoszony Rokiem Polskim.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

(asz)

Zobacz więcej na temat: islam POLSKA religia Turcja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień Turecki w Radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 17:00
Tematy związane z turecką polityką, gospodarką oraz kulturą, turystyczne atrakcje oraz historia polsko-tureckich stosunków towarzyszyły nam 6 marca przez cały dzień w Programie Pierwszym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Pamuk - literatura turecka znów na polskich półkach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 06:02
- Orhan Pamuk i Elif Safak to autorzy tureccy, którzy są tłumaczeni na obce języki i znani na Zachodzie. Ale nie jedyni. Jako turkolog mogę się kajać, że przez wiele lat literatura turecka nie była tłumaczona na polski - mówi w Jedynce Agnieszka Aysen Kaim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hagia Sofia i Błękitny Meczet. Kilkaset metrów odległości i kilka wieków historii

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 07:31
Stambuł to miasto kontrastów, ale i niezwykłego mariażu Azji i Europy, miejsce na styku kultur i religii. Najlepiej widać to na przykładzie Starego Miasta i zabytków z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Naprzeciwko siebie stoją tam Hagia Sofia i Błękitny Meczet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Turcji: chcielibyśmy silniejszego poparcia Polski dla unijnych starań Turcji

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 07:29
- W Turcji jest licząca się diaspora polska, co podnosi znaczenie waszego kraju i dlatego wolelibyśmy, aby to poparcie było bardziej słyszalne, głośniejsze. Ale mówiąc to chcę podkreślić, że Polacy i rządy waszego kraju zawsze nam takie wsparcie dawały – powiedział w radiowej Jedynce prezydent Turcji Abdullah Gül.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Komorowski: obawiam się podziału Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 08:42
- Są wyraźne tendencje zewnętrzne do destabilizowania sytuacji na Ukrainie wedle pewnych szwów politycznych albo etnicznych. Zachęcałbym do przełamania barier i szukania porozumienia sił Majdanu z siłami reprezentującymi w wymiarze politycznym Ukrainę wschodnią - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legiony, Mickiewicz i Bem, czyli polskie ślady w Turcji

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 09:59
Na terytorium Turcji Polacy organizowali legiony. Jednym z najważniejszych był Legion Kozaków Sułtańskich Michała Czajkowskiego. W Aleppo zmarł gen. Józef Bem, a Stambuł żegnał Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stambuł: Kloss i Bond nie mogli się spotkać na Krytym Bazarze

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 11:40
Trudno dziwić się popularności Stambułu wśród producentów filmów. Miasto posiada reputację miejsca, w którym zarówno w czasach II wojny światowej, jak i zimnej wojny, toczyła się bezustanna gra wywiadów. Kilkakrotnie zawitał tam agent 007. Miasto odwiedził też rodzimy J-23.
rozwiń zwiń