X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Rozenek: Tusk jest cynikiem i hipokrytą

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 13:21
Zabiegiem PR nazwał rzecznik Twojego Ruchu, opublikowanie na stronie Kancelarii Sejmu nagrania, w którym Janusz Palikot instruował polityków jak wykorzystać sytuację rodziców niepełnosprawnych dzieci do budowania kapitału politycznego.
Audio
  • Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek tłumaczy Janusza Palikota (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Andrzej Rozenek w studiu radiowej Jedynki
Andrzej Rozenek w studiu radiowej Jedynki Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

- Nie uważam, żeby cokolwiek, co Janusz Palikot powiedział na naradzie było negatywne, albo można było wykorzystać przeciwko nam. Sami prosiliśmy o udostępnianie tej narady. Tak jak wszystkie Rady Polityczne, tak i ta była ogólnodostępna - powiedział w radiowej Jedynce rzecznik Twojego Ruchu.

Podczas rozmowy w Sejmie z działaczami Twojego Ruchu Janusz Palikot mówił, że spotkanie premiera z matkami niepełnosprawnych dzieci protestującymi w Sejmie było "nieprawdopodobną szansą do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego albo zrobienia kariery w polskiej polityce".

Andrzej Rozenek mówił, że sprawy zaszły tak daleko, że nie liczą się fakty. - Liczy się tylko i wyłącznie to, co mówią komentatorzy i media. - Fakty są takie, że od półtora roku to nasi posłowie zajmują się tą sprawą, to nasi posłowie pomagali osobom protestującym, które wyrzucane z gabinetu marszałkini Kopacz, bezradne stały na korytarzu. Wtedy nikt z nas nie biegał do mediów i nie prosił żeby to pokazywać - dodał gość Jedynki w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

<<<Wypowiedź Palikota zmanipulowana? "Szambo polityczne">>>

Rozenek tłumaczył, że na spotkaniu Janusz Palikot prosił posłów, by nie zaprzestawali swoich działań. - Żeby w momencie kulminacji, kiedy należy prowadzić negocjacje z premierem, nie zostawiali tych osób samych i byli tam na miejscu, służyli swoją radą i pomocą, dlatego, że negocjacje z premierem Tuskiem nie są proste - mówił Rozenek.

Jego zdaniem, do tego by zrozumieć, co mówi premier Donald Tusk nie wystarczy czytać między wierszami. - Potrzebna jest nowa sztuka, nieznana jeszcze nikomu, sztuka czytania między kłamstwami, bo to Donald Tusk jest cynikiem i hipokrytą. To Donald Tusk oszukuje tych ludzi od wielu lat, a teraz się próbuje to przerzucić na Palikota. Jest to zabieg PR-owski żeby odwrócić uwagę od porażki premiera, którą były na pewno te dwie wizyty w Sejmie - ocenił Rozenek nazywając propozycje premiera dla protestujących rodziców ochłapem rzuconym dla stłumienia protestu.

Czytaj też<<<<<<Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci. Czekają na pomoc Anny Komorowskiej>>>

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Palikot: na proteście rodziców w Sejmie można zrobić polityczną karierę

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 23:59
"Nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego, albo zrobienia kariery w polskiej polityce". Tak o piątkowej konfrontacji premiera z rodzicami niepełnosprawnych dzieci w Sejmie mówił Janusz Palikot. Nagranie z sobotniego spotkania klubu Twojego Ruchu z Krajową Radą Polityczną partii Twój Ruch jest na stronach internetowych Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypowiedź Palikota zmanipulowana? "Szambo polityczne"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 14:42
W sobotę Palikot, odnosząc się do protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci, mówił, że jest to "nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego albo zrobienia kariery w polskiej polityce". Nagranie ukazało się na stronie internetowej Sejmu.
rozwiń zwiń