Kraków 2022: Mateusz Ligocki - możemy pokazać, że nie jesteśmy zaściankiem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 13:43
Mateusz Ligocki przekonywał w radiowej Jedynce o tym, że organizacja igrzysk wyszłaby z korzyścią dla Polski. 2022 rok nie jest jednak dla niego jedyną możliwą datą tej imprezy.
Audio
  • Olimpijczyk Mateusz Ligocki o organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Mateusz Ligocki w studiu Polskiego Radia
Mateusz Ligocki w studiu Polskiego RadiaFoto: Jedynka/Polskie Radio

Mateusz Ligocki, jak na olimpijczyka z Soczi przystało, popiera organizację zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie. W rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim tłumaczył, dlaczego Polska ma wszystko, czego potrzeba do zorganizowania igrzysk.

- Jest sporo przeciwników i zwolenników tego pomysłu. Dla mnie idea igrzysk olimpijskich jest bardzo szczytna i ich organizacja może przynieść wiele dobrego. To wspaniała okazja do tego, żeby pokazać, że Polska nie jest krajem zaściankowym, ubogim czy niebezpiecznym - mówił olimpijczyk w magazynie "Z kraju i ze świata".

Kowalczyk i Stoch za igrzyskami w Krakowie>>>

Dla snowboardzisty igrzyska w Polsce byłyby wielką szansą na wypromowanie naszego kraju, mimo że część wydarzeń byłoby rozgrywanych na Słowacji. - Myślę, że większość z tej promocji przejdzie na Polskę, mimo tego, że część wydarzeń będą organizować Słowacy. W Polsce mamy niesamowite możliwości i niesamowity potencjał. Na organizacji takiej imprezy skorzystają wszyscy.

Ligocki podkreśla, że nasz kraj ma warunki do tego, żeby pobudzić Polaków do inwestowania i podejmowania inicjatyw, mających na celu wykorzystanie naturalnego potencjału środowiska.

- Tras narciarskich i snowboardowych jest w Polsce wciąż za mało. Ludzi trzeba przekonywać do takich inicjatyw. Proszę popatrzeć na Białkę Tatrzańską, największy ośrodek narciarski w Polsce, który teraz przynosi duże dochody. Kilkanaście lat temu był tam jeden wyciąg - tłumaczył.

Mateusz Ligocki zauważył także, że rok 2022 nie jest dla Polaków ostatnią szansą na tego kalibru wydarzenie sportowe. - Nie wiadomo, czy dostaniemy te igrzyska, jednak wydaje mi się, że trzeba pokazać MKOl, że chcemy je zorganizować. Może to będzie rok 2026 albo 2030, ale wtedy będziemy tylko jeszcze lepiej przygotowani. Na pewno trzeba się starać i aplikować - przyznał Mateusz Ligocki.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

ps

Czytaj także

Prezydent Krakowa: polskie piekiełko! Większość chce igrzysk

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 09:17
Jacek Majchrowski mówił w radiowej Jedynce, że w sprawie organizacji zimowych igrzysk olimpijskich potrzebne jest referendum. Prezydent Krakowa jest jednak spokojny o jego wynik. - Uważam, że to będzie przypieczętowanie decyzji na "tak" - zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igrzyska zimowe w 2022 r. w Polsce? Będzie referendum w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 23:59
Zgodnie z decyzją radnych Krakowa, referendum odbędzie się 25 maja. Czyli tego samego dnia, w którym zaplanowano wybory do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków 2022: Kowalczyk i Stoch za referendum w sprawie igrzysk

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 17:54
Dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk oświadczyła, że popiera ideę zorganizowania w Krakowie zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku.
rozwiń zwiń