X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będą kolejne dofinansowania dla uczelni wyższych

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 15:21
Nowa perspektywa budżetowa na lata 2014-2020 przyniesie zmiany w dofinansowaniu uczelni wyższych.
Audio
  • Paulina Gąsiorkiewicz-Płonka o zmianach w dofinansowaniu uczelni wyższych z funduszy europejskich (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Często początki bywają trudne, ale na końcu przedsięwzięcia pojawia się sukces
Często początki bywają trudne, ale na końcu przedsięwzięcia pojawia się sukcesFoto: East News/Glow Images

- Nie planujemy już zamawiać kierunków kształcenia, a kompetencje i kwalifikacje w obszarach kształcenia - powiedziała Paulina Gąsiorkiewicz-Płonka z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W nowym unijnym budżecie na lata 2014 - 2020 uczelnie i studenci będą mogli skorzystać z dofinansowania na nowoczesny system kształcenia. Realizowany będzie jednak nie program kierunków zamawianych, a kształcenia konkretnych kompetencji.

Ocena programu "Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych" >>>

- Studenci odczują to w mniejszym stopniu, ta zmiana dotyczy głównie uczelni i jest związana ze zmianami w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym - powiedziała Paulina Gąsiorkiewicz-Płonka, Kierownik Działu Rozwoju Kadry Naukowej NCBR. Wyznaczone przez ministerstwo Krajowe Ramy Kwalifikacji wprowadziły obszary kształcenia, które są szersze niż poszczególne kierunki studiów. - W poprzedniej perspektywie nawet niewielka zmiana w nazwie kierunku studiów dyskwalifikowała uczelnię do tego, by otrzymać dofinansowanie. Teraz liczy się obszar kształcenia, można więc wpisywać kierunki o różnej nazwie, ale podobnych przedmiotach - wyjaśniła w magazynie "Z kraju i ze świata".

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>

Do głosu zostali dopuszczeni także przedsiębiorcy, którzy w ankiecie NCBR zgłosić mogą ważne kompetencje i kwalifikacje, które absolwenci uczelni powinni posiadać.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeprowadzi także ocenę kończącego się programu kierunków zamawianych. - Chcemy zobaczyć, jak sprawdziły się takie obszary wsparcia jak stypendia czy programy wyrównawcze. Od tego uzależnione będą rodzaje wsparcia w kolejnym programie - dodała Paulina Gąsiorkiewicz-Płonka.

Programy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju >>>

Czy wsparciem objęte zostaną także kierunki medyczne? Co się zmieni od strony organizacyjnej w aplikowaniu o dofinansowanie kształcenia? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Staże i praktyki studenckie. "To musi być integralna część programu kształcenia"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 20:30
- Najlepszy staż to taki, który dla studenta wiąże się z tym, czego się nauczył. Realizowany już po zakończeniu nauki, na przykład po pierwszym stopniu studiów, pozwala studentowi wykorzystać w przedsiębiorstwie wiedzę i kompetencje, które nabył - mówił w Jedynce Piotr Krasiński z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akademickie Biura Karier - banki wiedzy o absolwentach uczelni

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 14:25
Kluczową rolę w kontaktach pracodawca-uczelnia-student odgrywają Akademickie Biura Karier. Choć biura oferują wiele usług, to korzysta z nich zaledwie co trzeci student. Resort nauki chce to zmienić, chce również poszerzyć wiedzę o losach absolwentów uczelni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rola internetu w poszukiwaniu pracy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 19:38
Jak uważają eksperci radiowej Jedynki nie potrafimy właściwie wykorzystać narzędzia, jakim jest internet. Prócz wysyłania CV sieć może nam posłużyć także do założenia firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunki zamawiane - ocena i perspektywy w nowym budżecie unijnym

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 19:17
- Dla nas dobry inżynier, to osoba, która zdobytą na studiach wiedzę potrafi zastosować w konkretnych procesach technologicznych. Staje się to możliwe, jeśli już w trakcie nauki student ma kontakt z przedsiębiorstwem - mówił w Jedynce Sebastian Mróz, kierownik Centrum Personalnego w Volkswagen Poznań.
rozwiń zwiń