X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Polonii i Polaków Za Granicą. "Niektórym na Ukrainie jest bardzo ciężko"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 14:36
- Społeczność polska we Lwowie i okolicach to przede wszystkim osoby starsze. Emerytury, w przeciwieństwie do cen leków, nie są tu wysokie. Niektórym osobom jest bardzo ciężko i pomoc bardzo by im się przydała - mówił w Jedynce prof. Mieczysław Grzegocki z Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie.
Audio
  • Prof. Mieczysław Grzegocki o Dniu Polonii i Polaków Za Granicą (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Przemarsz Polonii ze Starego Miasta pod Pałac Prezydencki w Warszawie okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą (2002 r.)
Przemarsz Polonii ze Starego Miasta pod Pałac Prezydencki w Warszawie okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą (2002 r.)Foto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Gość magazynu "Z kraju i ze świata" zaznaczył jednak, że sytuacja Polaków na Ukrainie w ostatnich tygodniach nie zmieniła się na gorsze. - Społeczność polska, zwłaszcza we Lwowie, odczuwa więź z braćmi Ukraińcami i współczuje tym z nich, którzy walczą. W czasie protestów na Majdanie pomagaliśmy, uczestniczyliśmy w zbiórkach ciepłych rzeczy i leków - wyjaśnił prof. Mieczysław Grzegocki.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Dzień Polonii i Polaków Za Granicą ustanowił Sejm w 2002 roku. Jak zapewnił gość Jedynki, dla polskiej społeczności we Lwowie jest to wielkie święto. - Możemy poczuć tego dnia jedność z Polakami zamieszkałymi w różnych częściach świata. Ta łączność ma wielkie znaczenie, zwłaszcza w przypadku niedużych skupisk polonijnych. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Polskiemu Radiu, bo z moich obserwacji wiem, że większość mieszkańców Lwowa i ościennych województw, którzy znają język Polski zawdzięcza to właśnie słuchaniu Polskiego Radia - podkreślał wicerektor Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie.

Prof. Mieczysław Grzegocki mówił w audycji także o tym, jak we Lwowie obchodzony jest Światowy Dzień Polonii i Polaków Za Granicą oraz o powstającym właśnie w tym mieście Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego.

Rozmawiał Krzysztof Rzyman.

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda im. Macieja Płażyńskiego. "Pamiętamy o Polakach za granicą"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 13:32
- Ojciec szukał pomostu łączącego Polskę ze wszystkimi Polakami rozsianymi po całym świecie - tak o Nagrodzie im. Macieja Płażyńskiego mówił w radiowej Jedynce Jakub Płażyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rządowy program dla Polonii. MSZ: strategia w czerwcu

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 21:01
Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, program ma zakładać m.in. większą niż dotychczas koncentrację na Polakach żyjących na Zachodzie - w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
rozwiń zwiń