X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protest producentów wędzonek. Siekierski: trzeba naprawić niedopatrzenia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 13:22
Zdaniem kandydata PSL w wyborach do Parlamentu Europejskiego działania muszą zostać podjęte szybko, ponieważ czasu jest niewiele.
Audio
  • Czesław Siekierski o proteście producentów wyrobów wędzonych (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Czesław Siekierski
Czesław Siekierski Foto: siekierski.p

Przed Sejmem rozpoczął się protest wędliniarzy związany z zaostrzeniem norm dotyczących zawartości substancji smolistych w produktach wędzonych. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 1 września. Producenci chcą utrzymania dotychczasowej normy 5 mikrogramów benzoapirenu na kilogram wędzonki lub odłożenia wejścia w życie nowych unijnych przepisów np. o dwa lata.

Jak tłumaczy gość audycji "Z kraju i ze świata" w radiowej Jedynce, lider listy PSL w wyborach do PE w województwach małopolskim i świętokrzystkim, Czesław Siekierski, decyzja w tej sprawie została podjęta poza Parlamentem Europejskim, w Komisji Europejskiej. - Była ona konsultowana w 2006, 2007 roku ze związkiem producentów mięsa. Konsultacje nie objęły drobnych przetwórców, bo ci nie mieli wówczas swojego stowarzyszenia. Stowarzyszenie Producentów Wyrobów Wędzonych Tradycyjnie powstało dopiero teraz - wyjaśnia.
Eurowybory 2014 - zobacz serwis specjalny >>>

Siekierski podkreśla, że w tej sprawie można mówić o niedopatrzeniach zarówno ze strony Ministerstwa Rolnictwa, jak i Ministerstwa Zdrowia. Oba resorty były bowiem zaangażowane w sprawę. - Wina jest w różnych miejscach decyzyjnych. Trzeba to teraz naprawić - zaznacza i dodaje, że minister rolnictwa Marek Sawicki rozmawiał już z komisarzem europejskim ds. zdrowia i ochrony konsumentów Tonio Borgem.

"UE musi mówić jednym głosem"
Jak Unia Europejska powinna zareagować na rosyjskie embargo na wieprzowinę. - Jednomyślnie. Poszczególne państwa nie powinny prowadzić indywidualnych rozmów z Rosją - odpowiada gość radiowej Jedynki.

>>>Zapis całej rozmowy
Przypomina, że to UE jest odpowiedzialna za wspólny rynek, politykę handlową. - Partner jest trudny, dąży do podzielenia unijnej jedności - ocenia. W jego opinii "mocna postawa Sawickiego powinna usztywnić stanowisko UE".

Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

Magazyn "Z kraju i ze świata" od poniedziałku do piątku po godz. 12.20. Zapraszamy!

(kk/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia zakaże oscypka i wędzonych kiełbas? Nowe przepisy uderzają w polskie firmy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 08:08
Tradycyjne wytwarzanie kiełbasy lisieckiej, wędzonego oscypka czy karpia zatorskiego będzie niemożliwe po wejściu w życie zaostrzonych unijnych limitów zawartości substancji smolistych w żywności - czytamy w "Dzienniku Polskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędzonki z Małopolski nie spełniają norm UE

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 15:49
Produkty tradycyjnie wędzone nie spełniają nowych unijnych norm. Małopolski Urząd Marszałkowski jako pierwszy wysłał do badania próbki tradycyjnych wyrobów wędzonych z regionu. Wyniki badań Instytutu Weterynaryjnego Puławach nie są optymistyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pikieta przed Sejmem. Wędliniarze częstują polityków wędzonkami

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 12:22
Wędliniarze z Małopolski i Podkarpacia protestują w związku z zaostrzeniem norm dotyczących zawartości substancji smolistych w produktach wędzonych.
rozwiń zwiń