Kandydat Nowej Prawicy do PE: najlepsze rozwiązanie dla Polski to opuszczenie UE

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 12:20
Jak tłumaczy w radiowej Jedynce Michał Marusik, z wyliczeń wynika, że Polska traci olbrzymie pieniądze na tym, że jest członkiem Unii Europejskiej.
Audio
  • Michał Marusik o swoim programie (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Michał Morusik
Michał MorusikFoto: KNPWEBTV/YouTube

Kandydat Nowej Prawicy, powołując się na publicystę ekonomicznego Tomasza Cukiernika, podkreśla, że chodzi o prawie 400 mld zł. - Co oznacza, że każda polska rodzina straciła na tej zabawie ok. 40 tys. zł - zaznacza Michał Marusik.
Gość radiowej Jedynki przyznaje, że do Warszawy z Brukseli płynie więcej pieniędzy niż w odwrotną stronę, ale "inne koszty i straty z tytułu przynależenia do Wspólnoty, które powstają się w Polsce, są wielokrotnie większe". - Rządowa propaganda chce to zagłuszyć - twierdzi.
Rozmówca Zuzanny Dąbrowskiej zwraca uwagę również na innego rodzaju koszty. Wskazuje na dane dotyczące emigracji młodych Polaków. Jednocześnie dodaje, że Nowa Prawica nie opowiada się za zamknięciem granic, stoi zaś na stanowisku, że działania polskiego rządu powinny sprzyjać bogaceniu się Polaków, tak, by nie musieli oni "uciekać" z kraju.
Eurowybory 2014 - zobacz serwis specjalny >>>
Zdaniem Marusika Polska nie powinna zmieniać waluty na euro. - Jest tak, że wszyscy użytkownicy waluty tracą na rzecz tego, kto produkuje pieniądz. My teraz też tracimy na rzecz emitenta złotówki, ale te pieniądze zostają w kraju. Jak wejdziemy do strefy euro, to wszystkie korzyści emitenta znajdą się w Brukseli, a my będziemy tracić. W efekcie w Polsce wzrosną podatki, by załatać dziurę budżetową - wyjaśnia.
W jego ocenie "najlepszym wyjściem" dla Polski byłoby jak "najszybsze wyjście z UE" przy jednoczesnym pozostaniu w strefie Schengen.

Wysłuchaj całej rozmowy!

Magazyn "Z kraju i ze świata" od poniedziałku do piątku po godz. 12.20.

(kk)

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2014-05-12 18:21 Zgłoś
Dlaczego tak jest, że słuszne postulaty reprezentuje Korwin Mikke, który jest antytezą polityka; mówi niewyraźnie, wygłasza przedziwne komentarze, których nie da się gładko przełknąć, bywa błyskotliwy, ale strzela mnóstwo gaf. - Czy on ma monopol na prawicę? Czasem mam wrażenie, że jest takim samym pajacem, jak Palikot, tylko po drugiej stronie. Czyżby był do wynajęcia? Jak, jako poseł Europarlamentu będzie występował z Unii? Za ich pieniądze? Dlaczego polska prawica jest tak podzielona? Ktoś to inteligentnie rozgrywa. Ile prawicowych postulatów w zastanej rzeczywistości da się realnie wprowadzić w życie? Nie wiem...

Czytaj także

Patryk Jaki: wydobycie węgla kosztuje dużo przez pakiet klimatyczny

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 13:25
Zdaniem gościa radiowej Jedynki, trzeba przekonywać europosłów i organy wykonawcze Unii Europejskiej do tego, że "pakiet to jedna z największych głupot".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Zemke: trzeba pomagać najuboższym, a nie tylko bankom

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 13:09
Gość radiowej Jedynki uważa, że powinna istnieć wspólna polityka społeczna dla całej Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kandydatka do PE nie przychodzi do pracy. Prezydent Poznania chce ją zwolnić

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 12:18
Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wszczął procedurę odwołania dyrektor Teatru Ósmego Dnia Ewy Wójciak.
rozwiń zwiń