NCBR stawia na staże. "Liczy się jakość i efektywność"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 17:17
- Za stażami niestety ciągnie się taka łatka, że służą wykonywaniu przez studentów czynności, które nie są ani im, ani pracodawcy potrzebne. My wymagamy, by staż był ściśle merytorycznie powiązany z tym, czego student uczy się na danym kierunku - mówił w Jedynce Piotr Krasiński.
Audio
  • Piotr Krasiński o stażach współfinansowanych ze środków europejskich (Z kraju i ze świata/Jedynka)
NCBR stawia na staże. Liczy się jakość i efektywność
Foto: East News/Glow Images

- Dziś nie wystarczy już wiedza, którą student zdobędzie w czasie studiów z książek i wykładów. Potrzebna jest wiedza praktyczna, określone umiejętności, które sprawią, że opuszczając mury uczelni student będzie atrakcyjny dla pracodawcy - powiedział Piotr Krasiński, z-ca kierownika Działu Rozwoju Kadry Naukowej NCBR. Gość radiowej Jedynki podkreśla, że w zdobyciu tych umiejętności pomagają staże współfinansowane ze środków europejskich.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju najchętniej przyznaje środki uczelniom, które wysyłają studentów na staże 3-miesięczne. - Wiadomo, że przez tydzień student niczego się nie nauczy - dodał w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską Piotr Krasiński.

Programy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju >>>

Zastępca kierownika Działu Rozwoju Kadry Naukowej NCBR przypomniał, że na rynek pracy wchodzą pierwsi absolwenci kierunków zamawianych. Dzięki temu projektowi udało się przywrócić równowagę miedzy studiami humanistycznymi i technicznymi. - Kolejnym etapem będzie to, co będziemy robić w ramach kolejnej perspektywy finansowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój od końca tego roku do roku 2020. W skrócie - zwracać będziemy uwagę na elementy praktyczne - podkreślił.

Czym jest konkurs kompetencyjny? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

(asz, pg)

Zobacz więcej na temat: NAUKA praca

Czytaj także

Staże i praktyki studenckie. "To musi być integralna część programu kształcenia"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 20:30
- Najlepszy staż to taki, który dla studenta wiąże się z tym, czego się nauczył. Realizowany już po zakończeniu nauki, na przykład po pierwszym stopniu studiów, pozwala studentowi wykorzystać w przedsiębiorstwie wiedzę i kompetencje, które nabył - mówił w Jedynce Piotr Krasiński z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Schymalla i "Zawód spikerka": od tremy przed kamerą do dyplomatycznej misji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 19:58
- Praca dziennikarza to zajęcie wspaniałe, ale absorbujące. Jest to wielki przywilej, ale i konieczność rezygnacji z wielu różnych kwestii. Trzeba mieć rodzinę, która to rozumie i ja to szczęście mam - mówiła dziennikarka telewizyjna i radiowa w "Sobocie z radiową Jedynką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staże długoterminowe - korzystne dla studentów i pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 14:34
Studenci Politechniki Warszawskiej ustawiają się w kolejce, aby skorzystać ze staży długoterminowych. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej od 2009 roku w projekcie wzięło udział już 900 osób.
rozwiń zwiń