X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NCBR stawia na staże. "Liczy się jakość i efektywność"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 17:17
- Za stażami niestety ciągnie się taka łatka, że służą wykonywaniu przez studentów czynności, które nie są ani im, ani pracodawcy potrzebne. My wymagamy, by staż był ściśle merytorycznie powiązany z tym, czego student uczy się na danym kierunku - mówił w Jedynce Piotr Krasiński.
Audio
  • Piotr Krasiński o stażach współfinansowanych ze środków europejskich (Z kraju i ze świata/Jedynka)
NCBR stawia na staże. Liczy się jakość i efektywność
Foto: East News/Glow Images

- Dziś nie wystarczy już wiedza, którą student zdobędzie w czasie studiów z książek i wykładów. Potrzebna jest wiedza praktyczna, określone umiejętności, które sprawią, że opuszczając mury uczelni student będzie atrakcyjny dla pracodawcy - powiedział Piotr Krasiński, z-ca kierownika Działu Rozwoju Kadry Naukowej NCBR. Gość radiowej Jedynki podkreśla, że w zdobyciu tych umiejętności pomagają staże współfinansowane ze środków europejskich.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju najchętniej przyznaje środki uczelniom, które wysyłają studentów na staże 3-miesięczne. - Wiadomo, że przez tydzień student niczego się nie nauczy - dodał w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską Piotr Krasiński.

Programy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju >>>

Zastępca kierownika Działu Rozwoju Kadry Naukowej NCBR przypomniał, że na rynek pracy wchodzą pierwsi absolwenci kierunków zamawianych. Dzięki temu projektowi udało się przywrócić równowagę miedzy studiami humanistycznymi i technicznymi. - Kolejnym etapem będzie to, co będziemy robić w ramach kolejnej perspektywy finansowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój od końca tego roku do roku 2020. W skrócie - zwracać będziemy uwagę na elementy praktyczne - podkreślił.

Czym jest konkurs kompetencyjny? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

(asz, pg)

Zobacz więcej na temat: NAUKA praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Staże i praktyki studenckie. "To musi być integralna część programu kształcenia"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 20:30
- Najlepszy staż to taki, który dla studenta wiąże się z tym, czego się nauczył. Realizowany już po zakończeniu nauki, na przykład po pierwszym stopniu studiów, pozwala studentowi wykorzystać w przedsiębiorstwie wiedzę i kompetencje, które nabył - mówił w Jedynce Piotr Krasiński z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Schymalla i "Zawód spikerka": od tremy przed kamerą do dyplomatycznej misji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 19:58
- Praca dziennikarza to zajęcie wspaniałe, ale absorbujące. Jest to wielki przywilej, ale i konieczność rezygnacji z wielu różnych kwestii. Trzeba mieć rodzinę, która to rozumie i ja to szczęście mam - mówiła dziennikarka telewizyjna i radiowa w "Sobocie z radiową Jedynką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staże długoterminowe - korzystne dla studentów i pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 14:34
Studenci Politechniki Warszawskiej ustawiają się w kolejce, aby skorzystać ze staży długoterminowych. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej od 2009 roku w projekcie wzięło udział już 900 osób.
rozwiń zwiń