X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skończą się kombinacje? Karty parkingowe dla niepełnosprawnych po nowemu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 13:46
Od 1 lipca rozpoczęła się wymiana kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. - Nowe nie są już wydawane bezterminowo, a do ich otrzymania uprawnione są osoby ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się - mówił w radiowej Jedynce Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja.
Audio
  • Piotr Pawłowski o wymianie kart parkingowych dla niepełnosprawnych (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Piotr Pawłowski
Piotr PawłowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Nowe karty, które pozwalają na zajmowanie miejsc parkingowych dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a także niestosowania się do pewnych znaków drogowych, będą wydawane na czas ważności orzeczenia o niepełnosprawności, jednak nie dłużej niż na pięć lat. Natomiast placówki obsługujące osoby niepełnosprawne otrzymają karty parkingowe na okres trzech lat. - Ta karta powinna być dedykowana tym, którzy mają największe problemy w poruszaniu się. To nie może być karta dla kierowcy czy pasażera, który bez problemu chodzi i parkuje jak najbliżej wejścia do supermarketu czy urzędu - zaznaczył gość radiowej Jedynki.

Piotr Pawłowski mówił w audycji "Z kraju i ze świata", że obecnie w Polsce wydanych jest ponad 650 tys. kart, które umożliwiają korzystanie z "kopert" dla niepełnosprawnych, wiele z nich używanych jest w sposób nieuprawniony. - Musimy doprowadzić do zmian, które będą służyły tym, którzy najbardziej potrzebują takich rozwiązań. Musimy to wreszcie uporządkować, bo mamy totalny bałagan. Mamy mnóstwo patologii, mamy mnóstwo problemów. (…) Po wymianie w obiegu pozostanie ok. 180 tys. kart. - podkreślił.

Prezes Fundacji Integracja poinformował, co trzeba zrobić, aby uzyskać nową kartę parkingową. - Każdy kto chce ją otrzymać musi do 30 listopada pójść do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Nie pójdą tam ci, którzy wiedzą, że takiej karty nie otrzymają, a więc to już w jakimś stopniu uporządkuje całą przestrzeń, którą mamy zabałaganioną - zaznaczył.

Nowe przepisy dotyczące wydawania kart wprowadziła nowelizacja Prawa o ruchu drogowym.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

(aj/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepełnosprawni muszą wymienić karty parkingowe

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 10:45
We wtorek rozpoczyna się wymiana kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Nowe nie będą już wydawane bezterminowo, a do ich otrzymania uprawnione będą osoby niepełnosprawne ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się.
rozwiń zwiń