X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dębski: Twój Ruch nie zagłosuje za konstruktywnym wotum nieufności

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 13:00
- Nie poprzemy kandydata PiS z przyczyn ideologicznych. Profesor Gliński nie jest żadnym premierem technicznym, tylko politycznym działaczem Prawa i Sprawiedliwości - mówi w radiowej Jedynce Artur Dębski, poseł Twojego Ruchu.
Audio
  • Artur Dębski, poseł TR m.in. o konstruktywnym wotum nieufności dla rządu (radiowa Jedynka/"Z kraju i ze świata")
Artur Dębski
Artur DębskiFoto: PR/W. Kusiński

Środa to dzień sejmowej debaty nad dwoma wnioskami PiS: o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu i wotum nieufności w stosunku do szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. PiS zgłasza kandydaturę profesora Piotra Glińskiego na technicznego szefa rządu. Głosowanie w sprawie obydwu wniosków zaplanowane jest na piątek.

<<< Mocne słowa Kaczyńskiego, Tusk odpowiada. Gorący dzień w Sejmie [NA ŻYWO] >>>

- Kandydat, którego wskaże PiS nie może być przez nas poparty. To oznaczałoby, że otwieramy drogę do stanowisk ministerialnych takim ludziom jak profesor Chazan, pani Pawłowicz, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński. Na to nie ma naszej zgody - mówi w magazynie "Z kraju i ze świata" poseł Twojego Ruchu Artur Dębski.

Polityk wyjaśnia, że brak poparcia dla wniosku PiS nie oznacza jednak wsparcia dla rządu i dlatego, TR zdecydował o wstrzymaniu się od głosowania. Mimo takiej decyzji, Twój Ruch nie ukrywa, że źle ocenia pracę gabinetu Donalda Tuska. - Siedmioletni okres sprawowania władzy przez PO, to okres straconych możliwości - mówi Dębski, ale zaznacza, że "nie jest tak źle, jak mówi o tym pan Kaczyński, bo jego wizja jest obrazem kraju, który płonie". - Polacy mają przecież porównanie tego, co było za zarządów PiS z tym, co mamy obecnie - dodaje poseł.

Artur Dębski nie odpowiada wprost, jak TR będzie głosować w sprawie wniosku o wotum nieufności dla  szefa MSW. Przyznaje jednak, że "nie wyobraża sobie sytuacji, żeby Sienkiewicz mógł być dalej człowiekiem zarządzającym resortem pilnującym porządku w kraju".

Poseł TR został zapytany o wyniki kontroli warszawskiego Ratusza w szpitalu zarządzanym przez profesora Bogdana Chazana. - Ten facet powinien mieć zakaz wykonywania zawodu, a nie tylko być zwolnionym z pracy. Powinien być poza branżą - odpowiedział Dębski.

<<<Jest podstawa do rozwiązania stosunku pracy z prof. Chazanem>>>

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opozycja ostro atakuje rząd i Sienkiewicza. Gorący dzień w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 16:48
W Sejmie zakończyły się debaty nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska i nad nad odwołaniem szefa MSW. Głosowania mieć będą miejsce w piątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gronkiewicz-Waltz zwolniła z pracy profesora Chazana

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 18:30
W szpitalu Świętej Rodziny, gdzie dyrektorem był profesor Bogdan Chazan zakończyła się kontrola przeprowadzona przez urząd miasta. Zdaniem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, raport Ratusza pozwala na zwolnienie profesora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk uderza w Kaczyńskiego: wniosek PiS bezzasadny, Gliński nigdy nie będzie premierem

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 13:00
Donald Tusk mówił w środę w Sejmie, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński "wymyślił formułę rządu technicznego, bo boi się podjęcia odpowiedzialności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemówienie prof. Glińskiego w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 12:22
Nie w sali plenarnej, ale i tak w Sejmie. Prawo i Sprawiedliwość wysłuchało przemówienia kandydata PiS na premiera technicznego, profesora Piotra Glińskiego.
rozwiń zwiń