X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tyszkiewicz: dla Polski najważniejsze jest stanowisko szefa komisji ds. energetyki

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 13:22
Czy Donald Tusk i Radosław Sikorski mają szanse na wysokie unijne stanowiska? W radiowej Jedynce spierali się o to Robert Tyszkiewicz z PO i Dariusz Joński z SLD.
Audio
  • Robert Tyszkiewicz z PO i Dariusz Joński z SLD o szansach Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego na najważniejsze stanowiska w UE/(Jedynka/Z kraju i ze świata)
Premier Donald Tusk po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Europejskiej w Brukseli
Premier Donald Tusk po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Europejskiej w BrukseliFoto: PAP/Radek Pietruszka

Premier Donald Tusk powiedział, że nie sądzi, by coś się zmieniło, jeśli chodzi o jego ewentualne kandydowanie na szefa Rady Europejskiej. - Dla mnie priorytetem jest Polska - zadeklarował, przyznając jednocześnie, że woli trzymać w zapasie każdy wariant. Potwierdził, że kandydatem na szefa unijnej dyplomacji jest szef MSZ Radosław Sikorski. Ocenił, że - poza nim - w roli faworyta do tego stanowiska występuje włoska minister spraw zagranicznych Federica Mogherini.
Premier przypomniał również, że Polska zabiega - jako alternatywę do stanowiska wysokiego przedstawiciela ds. zagranicznych - o jedną z trzech najważniejszych tek gospodarczych w Komisji Europejskiej: ds. energii, konkurencji lub rynku wewnętrznego.
Robert Tyszkiewicz z PO podkreślał w audycji "Z kraju i ze świata", że choć dzisiaj wydaje się, że szanse obu polityków mogą być małe, to należy wstrzymać się do podjęcia w tej sprawie ostatecznych decyzji, gdyż w przeszłości dochodziło do wielu niespodzianek.
- Należy niesłychanie wiele elementów dopasować do wspólnego obrazu. Wygrywają kandydaci, którzy są najbardziej pasujący do ostatecznego kompromisu 28 krajów - oceniał. Jego zdaniem premier "ma prawo do satysfakcji” pomimo tego, że szczyt UE zakończył się bez podjęcia decyzji o podziale najważniejszych stanowisk.
Zwracał uwagę na słowa Donalda Tuska, który przekonywał, że dla Polski najważniejsze jest otrzymanie stanowiska szefa komisji ds. energetyki, "numerem dwa są sprawy zagraniczne, a trzy szefostwo w Radzie Europejskiej”.
Dariusz Joński z SLD podkreślił, że obydwaj kandydaci posiadają jedynie iluzoryczne szanse na zajęcie tych stanowisk, ale póki je mają, będą się cieszyć poparciem SLD. Podkreślił, że partia ta najprawdopodobniej przed wyborem nowego szefa unijnej dyplomacji nie będzie składać wniosku o wotum nieufności dla Radosława Sikorskiego, by ten później nie mógł bronić się, że z tego powodu nie otrzymał tego prestiżowego stanowiska.
Poseł lewicy zaznaczył, że jeśli Polska - przy tym, jak długo jest w UE i jak dużym i znaczącym jest jej członkiem - nie otrzyma żadnego wysokiego stanowiska, będzie to porażką rządu Tuska. - Będzie to też oznaczało, że nie mamy w tej organizacji tak wysokiej pozycji, o jakiej często mówi premier - kontynuował.
Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.
pp, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Trzaskowski: premier stanowi o sile Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 09:30
- Powinniśmy się cieszyć, że państwa członkowskie Unii Europejskiej widzą w naszym premierze kandydata na tak wysokie stanowisko. Natomiast Donald Tusk od dawna mówił, że jego celem jest wygranie wyborów w 2015 roku i trzecia kadencja - mówi w "Salonie politycznym Trójki" minister administracji i cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy na ważnych stanowiskach w UE? "Tusk w Brukseli to wyrok na PO"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 09:53
Platformą nie da się zarządzać z Brukseli, a bez charyzmatycznego przywódcy partia sobie nie poradzi - uważa Aleksandra Pawlicka z "Newsweeka". Z kolei Marcin Dzierżanowski z "Wprost" zaznacza, że Tuskowi żadnego stanowiska jeszcze nie zaproponowano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk kandydatem na szefa Rady Europejskiej? "Dla mnie priorytetem jest Polska"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 18:23
- Im będę bardziej powściągliwy w deklaracjach, tym łatwiej będzie mi prowadzić negocjacje – powiedział premier Donald Tusk po zakończeniu szczytu w Brukseli.
rozwiń zwiń