X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezes UOKiK: nic nie potwierdza świadomej zmowy na rynku owoców

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 13:21
- Emocje są zrozumiałe, gdyż dla wielu plantatorów sytuacja jest dramatyczna. Trzeba jednak chłodno przyjrzeć się faktom, żeby nie było nieporozumień i wprowadzania zarówno rolników, jak i całej opinii publicznej w błąd - mówi w radiowej Jedynce prezes UOKiK Adam Jasser.
Audio
  • Prezes UOKiK Adam Jasser o doniesieniach na temat zmowy na rynku owoców i zmianach w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Prezes UOKiK Adam Jasser
Prezes UOKiK Adam JasserFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Na rynku owoców trwa ostry konflikt między rolnikami, którzy je produkują, a przetwórcami. Sadownicy skarżą się na skandalicznie niskie ceny skupu i zmowę przetwórców, a minister rolnictwa Marek Sawicki obiecał im doraźną pomoc. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie widzi jednak sygnałów zmowy cenowej na rynku produktów ogrodniczych.

<<<Spór o zmowę cenową na rynku owoców: UOKiK nie widzi, rolnicy i Sawicki oskarżają>>>

Adam Jasser informuje, że UOKiK potraktował zgłoszenie ministra Sawickiego oraz sygnały od producentów "bardzo rzetelnie". - Przeanalizowaliśmy sytuację na rynku, przejrzeliśmy dane GUS, instytutów, informacje z Ministerstwa Rolnictwa, ale na dziś nie mamy żadnych danych, które świadczyłyby o tym, że jest świadoma zmowa skupujących czy producentów soków - podkreśla prezes UOKiK.

Dodaje, że dane, które wszyscy znają, pokazują że już od kilku lat panuje nadprodukcja i silna konkurencja wśród plantatorów. - W sytuacji silnej nadpodaży i tej nierównowagi pomiędzy podażą a popytem, ruchy cen potrafią być bardzo gwałtowne - zaznacza gość radiowej Jedynki.

Jego zdaniem potrzebna jest restrukturyzacja i lepsza organizacja tego rynku. - Ale to nie jest zadanie UOKiK-u - mówi gość audycji "Z kraju i ze świata".

Gość Jedynki mówił także o zmianach w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

(kh/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskim producentom owoców i warzyw grozi bankructwo. Będą musieli zwrócić unijne dofinansowanie?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 10:10
Polsce grozi konieczność zwrotu ponad miliarda euro środków unijnych. Z tego powodu kłopoty może mieć około 7 tys. gospodarstwa sadowniczych, co oznacza zagrożenie dla 20 tys. miejsc pracy – tak uważają sadownicy zrzeszeni w „Unii Owocowej”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostry spadek cen warzyw i owoców. A będzie jeszcze taniej

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 18:07
Już dziś w hurcie niektóre warzywa i owoce są tańsze nawet o kilkadziesiąt procent niż przed rokiem. Ma być jeszcze taniej, bo zapowiadają się dobre zbiory - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niskie ceny skupu owoców i warzyw. Ubezpieczenia mogłyby uratować rolników

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 21:30
W Ministerstwie Rolnictwa odbyło się we wtorek spotkanie sadowników, przetwórców oraz ekspertów owoców i warzyw. Powodem są rażąco niskie ceny skupu niektórych owoców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o zmowę cenową na rynku owoców: UOKiK nie widzi, rolnicy i Sawicki oskarżają

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 16:03
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie widzi sygnałów zmowy cenowej na rynku produktów ogrodniczych. Protestujący przed ministerstwem rolnictwa sadownicy twierdzą, że mamy z nia do czynienia, popiera ich minister rolnictwa Marek Sawicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja reaguje na sankcje UE i wprowadza embargo na polskie owoce i warzywa

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 12:51
Rosja nakłada embargo na polskie owoce i warzywa. Rosyjscy inspektorzy tłumaczą, że producenci z Polski notorycznie naruszają obowiązujące w Rosji normy fitosanitarne. Przedstawiciele polskich sadowników nie maja złudzeń - rynek jabłek czeka zapaść.
rozwiń zwiń