X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik MSZ: na Ukrainie trwa wojna, straty są coraz większe

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 13:15
- Spotkanie w Berlinie nie przyniosło przełomu w sprawie Ukrainy – mówił w Jedynce rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Dodał, że minister spraw zagranicznych Ukrainy rozmawiał w poniedziałek o tej sprawie z Radosławem Sikorskim, szefem polskiego resortu dyplomacji.
Audio
  • Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski o rozmowach w formacie normandzkim w Berlinie i o sytuacji na Ukrainie (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski
Rzecznik MSZ Marcin WojciechowskiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Dlaczego polskiego ministra nie było w stolicy Niemiec, gdzie toczyły się w niedzielę rozmowy o konflikcie na Ukrainie? Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski przypomniał, że format czterostronny, Ukraina-Rosja-Niemcy-Francja, uzgodniony został na początku czerwca podczas spotkania przywódców UE i Rosji w Normandii, a ówczesny prezydent elekt Petro Poroszenko najwyraźniej na niego przystał. Rzecznik skomentował, że każda próba porozumienia jest dobra, pod warunkiem, że szanuje integralność terytorialną Ukrainy i jej suwerenność oraz przybliży kryzys ku rozwiązaniu.

Rzecznik Marcin Wojciechowski ocenił, że tymczasem na Ukrainie de facto trwa wojna, bez wypowiedzenia. Zapewnił, że Radosław Sikorski jest w kontakcie z władzami Ukrainy. Powiedział, że w sobotę przed spotkaniem w Berlinie długo rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawłem Klimkinem - mówiono m.in. o możliwych szansach i zagrożeniach wynikających z normandzkiego (czterostronnego) formatu rozmów. W poniedziałek doszło do kolejnej rozmowy Sikorski-Klimkin, i jak mówił gość Jedynki, szef ukraińskiego MSZ szczegółowo poinformował Radosława Sikorskiego o przebiegu berlińskich negocjacji. - Stąd wniosek, że przełomu tam nie było – stwierdził Marcin Wojciechowski. Zauważył, że podobne informacje przekazują przywódcy zachodni, którzy w spotkaniu uczestniczyli.

Gość Jedynki dodał, że jedno spotkanie w formacie normandzkim miało już  miejsce na początku lipca. - W efekcie Ukraina ogłosiła jednostronne zawieszenie broni. Kijów go przestrzegał, a separatyści nie. Rosja rozkładała ręce i twierdziła, że nie ma wpływu na separatystów. Ostanie wydarzenia pokazują, że można mieć (tu) wątpliwości – wyjaśniał rzecznik MSZ.

Gość Jedynki zaznaczył, że wciąż czekamy na potwierdzenie, dokumentację ataku separatystów na konwój uchodźców w Ługańsku, ale dodał, że nie jest to pierwsza tego rodzaju sytuacja i pokazuje skalę dramatu na wschodzie Ukrainy. Straty po obu walczących stronach są coraz większe.

Marcin Wojciechowski mówił również o próbach sprzedaży polskiej żywności, objętej rosyjskim embargiem, m.in. do Stanów Zjednoczonych.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny>>>

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

agkm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fiasko rozmów w stolicy Niemiec. Berlin i Moskwa mówią o "pewnym postępie"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 11:49
- We wszystkich głównych kwestiach na temat kryzysu ukraińskiego osiągnięto "pewien postęp" - poinformowało MSZ Rosji. Rozmowy prowadzili szefowie dyplomacji Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Separatyści ostrzelali z rakiet konwój uchodźców pod Ługańskiem. "Ogromna liczba zabitych"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 20:41
Prorosyjscy bojownicy otworzyli ogień z moździerzy i wyrzutni Grad w stronę kolumny uchodźców z obwodu ługańskiego. Ludzie płonęli w samochodach – informują władze Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Generał: NATO musi być gotowe na ataki "zielonych ludzików" z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 15:35
Naczelny dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove ostrzegł, że scenariusz obserwowany na Ukrainie może się powtórzyć w innych państwach Europy Wschodniej i trzeba się do tego przygotować.
rozwiń zwiń