X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystąpienie Donalda Tuska. Festiwal obietnic czy odpowiedzialne propozycje?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 13:17
Urszula Augustyn (PO) i Zbigniew Kuźmiuk (PSL) mówili w radiowej Jedynce o wystąpieniu premiera Donalda Tuska na temat działań rządu w ciągu najbliższych miesięcy.
Audio
  • Wystąpienie Donalda Tuska. Festiwal obietnic czy odpowiedzialne propozycje? (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Wystąpienie premiera Donalda Tuska w Sejmie na temat działań rządu w ciągu najbliższych miesięcy
Wystąpienie premiera Donalda Tuska w Sejmie na temat działań rządu w ciągu najbliższych miesięcyFoto: PAP/Paweł Supernak

Premier proponuje podwyżkę rent i emerytur w 2015 roku. Ma zostać zachowana waloryzacja procentowa, a minimalny wzrost świadczenia to 36 złotych. Zaznaczył, że "to oczywiście jest ciągle mało", ale przypomniał, że planowany do tej pory wzrost świadczeń wynosił 10 zł. Miałoby to dotyczyć emerytów i rencistów, których świadczenie byłoby niższe niż 3300 złotych. Donald Tusk zapowiedział również, że od tego roku podatkowego rząd zaproponuje każdej polskiej rodzinie z dziećmi pełne wykorzystanie ulg na dzieci.

Zbigniew Kuźmiuk z uznaniem przyjął propozycję Donalda Tuska dotyczącą rodzin wielodzietnych. - Szkoda tylko, że pojawia się ona dopiero w siódmym roku rządzenia. Jeszcze dwa lata temu Platforma Obywatelska odbierała ulgi dla dzieci, teraz mają być większe - zaznaczył gość Jedynki.

Kuźmiuk ze smutkiem przyjął natomiast brak reakcji koalicyjnego stronnictwa. - Poza tym rozwiązaniem zostały rodziny rolnicze, które nie płacą podatku dochodowego i w związku z tym te ulgi nie będą ich dotyczyć, a tam rodzi się najwięcej dzieci. Wystarczy popatrzeć na roczniki GUS-u - przypomniał.

Urszula Augustyn stanowczo nie zgodziła się z tym, że PO odbierała jakiekolwiek świadczenia. - Odpisy były cały czas możliwe. Co więcej, podnieśliśmy dodatki na trzecie i każde następne dziecko. Zwiększyliśmy je stuprocentowo - mówiła gość Jedynki.

Posłanka PO wyraziła zadowolenie z pomocy rodzinom wielodzietnym, ale pochwaliła przede wszystkim rozwiązania dotyczące emerytów. - Rokroczna waloryzacja emerytur i rent to jest waloryzacja procentowa. W tym roku mamy deflację, a nie inflację, więc ta waloryzacja przyniosłaby mizerne skutki - wyjaśniła Urszula Augustyn. Będziemy wspierali tych, którzy mają najniższe świadczenia - zaznaczyła. Gość Jedynki dodała, że Donald Tusk przedstawił tylko i wyłącznie "odpowiedzialne propozycje".

Zbigniew Kuźmiuk mówił, że PSL zapewne poprze projekt waloryzacji rent i emerytur, ale jest to jego zdaniem rozwiązanie, które nie każdego usatysfakcjonuje. - Przypominam, że nawet powiększona kwota, średnio 36 zł brutto na emeryta, nie powala. Dla osób, które mają bardzo niskie świadczenia taka waloryzacja jest waloryzacją w wymiarze symbolicznym - stwierdził gość Jedynki.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

mr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tusk zapowiada duże zmiany w waloryzacji emerytur i rent. Najniższa podwyżka 36 zł

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 22:25
Rząd zaproponuje, by minimalny wzrost emerytur i rent w 2015 roku wyniósł 36 zł - zapowiedział w środę premier Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie plany rządu na najbliższe miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: problem ukraiński to problem bezpieczeństwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 12:06
- W kontekście Ukrainy nadal będziemy wpływać na politykę UE i NATO, by ta polityka była jak najbardziej zbliżona do polskich oczekiwań - powiedział w Sejmie szef rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: we wrześniu szczegółowe informacje o aferze taśmowej

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 11:46
Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz ma we wrześniu przedstawić informacje dotyczące afery podsłuchowej.
rozwiń zwiń