Ekspert: ważne, by Maria Wasiak nie zapomniała, że jest też ministrem rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 13:29
Zdaniem Jerzego Kwiecińskiego, byłego wiceministra rozwoju regionalnego i eksperta Business Center Club, istotne jest doświadczenie Marii Wasiak w zakresie funduszy unijnych.
Audio
  • Jerzy Kwieciński, ekspert Business Center Club o minister infrastruktury i rozwoju (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Kandydatka na ministra infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak ma duże doświadczenie związane z branżą kolejową
Kandydatka na ministra infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak ma duże doświadczenie związane z branżą kolejowąFoto: PAP/Radek Pietruszka

W piątek desygnowana na funkcję premiera Ewa Kopacz oficjalnie przedstawiła kandydatów na ministrów. W resortach gospodarczych nie zaszły znaczące zmiany. Konieczne było jedynie powołanie nowego ministra infrastruktury i rozwoju po wyborze Elżbiety Bieńkowskiej na stanowisko unijnej komisarz ds. rynku wewnętrznego.

Jerzy Kwieciński zwrócił uwagę na doświadczenia zawodowe Marii Wasiak, które powinny pomóc jej w sprawowaniu tej funkcji. - Ma nie tylko doświadczenie z infrastrukturą, ale też miała do czynienia z funduszami europejskimi, kiedy zajmowała się infrastrukturą w PKP SA - powiedział. - Bardzo ważne jest, że na tym stanowisku znalazła się osoba, która ma doświadczenie z funduszami unijnymi - dodał.

Kopacz: w dobie konfliktu na Ukrainie i w Iraku polityka rządu będzie wyważona >>>

Kwieciński podkreślił jednak, że ma w stosunku do tej kandydatury pewne obawy. - Na czele resortu staje osoba bardzo silnie związana z branżą infrastruktury - zaznaczył i dodał, że w rozwoju ważne są też takie aspekty, jak: przedsiębiorczość, innowacyjność, konkurencyjność i kapitał ludzki. - Koordynacja tych wszystkich działań, to jest główne zadanie tego resortu, nie tylko budowa samej infrastruktury - zwrócił uwagę Kwieciński w rozmowie z Krzysztofem Rzymanem.

Jego zdaniem, dwa największe wyzwania na najbliższy rok dla Marii Wasiak to dokończenie negocjacji z KE w sprawie nowej perspektywy finansowej 2014-2020, a także rozsądne wydanie wszystkich pieniędzy z mijającej perspektywy 2007-2013.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Magazyn "Z kraju i ze świata" od poniedziałku do piątku od godz. 12.20 do 13.00.

bk,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Kopacz przedstawiła swój rząd. Bez zmian w resortach gospodarczych

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 22:22
Desygnowana na premiera Ewa Kopacz przedstawiła skład nowego rządu. Janusz Piechociński z Polskiego Stronnictwa Ludowego pozostanie wicepremierem i ministrem gospodarki. Drugim wicepremierem będzie minister obrony, Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopacz: w dobie konfliktu na Ukrainie i w Iraku polityka rządu będzie wyważona

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 12:00
Nowy rząd czy tylko kosmetyczne zmiany w poprzednim? Zmiany merytoryczne czy polityczne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopacz odkryła karty. Schetyna i Grabarczyk wracają do rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 13:21
Najważniejszym zadaniem nowej ekipy będzie odbudowanie zaufania Polaków - oświadczyła premier Ewa Kopacz. Podkreśliła, że będzie uważnie śledziła działania każdego z ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Wasiak. Zaskoczenie w rządzie Kopacz. Kim jest nowa minister infrastruktury i rozwoju?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2014 08:30
Maria Wasiak, specjalistka w dziedzinie prawa gospodarczego, wiceprezes PKP SA, będzie nowym ministrem infrastruktury i rozwoju w rządzie Ewy Kopacz.
rozwiń zwiń