X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister finansów: rodziny wielodzietne dostaną większe wsparcie rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 13:00
Rząd zadecydował o dodatkowym wsparciu rodzin wielodzietnych. Obejmie ono dwa miliony dzieci - mówił Janusz Cichoń, wiceminister finansów, powołując się na analizy resortu w sprawie nowych ulg dla rodzin.
Audio
  • Janusz Cichoń, wiceminister finansów o ulgach podatkowych dla rodzin wielodzietnych (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Janusz Cichoń
Janusz CichońFoto: mf.gov.pl

Rząd przyjął nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zakłada ona zwiększenie o 20 proc. ulgi podatkowej na trzecie i kolejne dziecko. Oprócz zwiększenia odpisu, zmiany pozwolą wykorzystać pełną kwotę ulgi osobom najmniej zarabiającym.

- Chcemy aktywizować ludzi, a nie rozszerzać pułapkę dobroczynności - powiedział w radiowej Jedynce Janusz Cichoń, wiceminister finansów, tłumacząc dlaczego pomoc jest powiązana z dochodem. Chcemy żeby zwrot wiązał się z pracą i wynikał z opłaconych składek i podatków - wyjaśniał.

Powołując się na analizy resortu, wiceminister finansów wyliczył, że dodatkowe wsparcie obejmie 2 miliony dzieci w 1,2 mln rodzin. Zapewnił, że nikt na nowych rozwiązaniach nie straci. - W kieszeniach podatników, rodzin wychowujących dzieci pozostanie miliard 100 mln złotych - powiedział Janusz Cichoń. Stwierdził, że rodziny są wyraźnie wspierane w systemie podatkowym, kwota preferencji do tej pory wyniosła prawie 12 mld zł. Jak zaznaczył, ulgi – to 5 mld 700 mln zł, do tego dochodzi możliwość wspólnego rozliczania się, zwolnienie z opodatkowania pomocy społecznej. Gość Jedynki dodał, że również w systemie VAT uwzględnia się potrzeby rodzin. Jak stwierdził, w sumie to 24-25 mld zł wsparcia w zakresie preferencji podatkowych.

Wiceminister zaznaczył, że zmiana waloryzacji rent i emerytur, przeprowadzana obecnie, będzie kosztowała państwo 1 mld 700 mln zł.

Gość Jedynki powiedział, że od 2009 roku jesteśmy objęci procedurą nadmiernego deficytu, staramy się ograniczyć deficyt finansów publicznych do 3 procent. Jak podkreślał, wygląda jednak na to, że w 2015 roku można osiągnąć ten cel.

Gościem audycji był Janusz Cichoń, wiceminister finansów.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

agkm/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projekt budżetu na 2015 rok trafił już do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 17:09
Projekt budżetu na 2015 rok już w Sejmie. Rząd zakończył nad nim prace w ubiegłym tygodniu. Publikowane wcześniej założenia budżetu mówią o wzroście PKB o 3,4 procent i 46-miliardowym deficycie. Średnioroczna inflacja ma wynieść 1,2 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulgi na dzieci wzrosną. Rząd przyjął projekt zmian w podatkach

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 14:52
Projekt podwyższający o 20 proc. ulgę podatkową na trzecie i kolejne dziecko przyjął rząd na wtorkowym posiedzeniu. Oprócz zwiększenia odpisu zmiany pozwolą wykorzystać pełną kwotę ulgi osobom najmniej zarabiającym.
rozwiń zwiń