X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekonomista o expose: brak decyzji strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 15:00
- Expose premier Ewy Kopacz zapowiada kosmetyczne zmiany gospodarcze - ocenia ekonomista Ignacy Morawski. Premier Kopacz zapowiedziała uproszczenia dla podatników, między innymi zmiany w administracji podatkowej czy pomoc asystenta podatnika dla przedsiębiorców.
Audio
  • Ignacy Morawski o expose: zapowiadane zmiany dla budżetu nie będą kosztowne (Jedynka)
Ewa Kopacz w Sejmie przed wygłoszeniem expose
Ewa Kopacz w Sejmie przed wygłoszeniem exposeFoto: PAP/Radek Pietruszka

Premier zapowiedziała też walkę o polski węgiel, a oprócz tego wsparcie dla polskiej edukacji zarówno dla uczniów jak i studentów.

Expose premier Ewy Kopacz >>> Przeczytaj i posłuchaj
Główny ekonomista Polskiego Banku Przedsiębiorczości Ignacy Morawski podkreśla, że Ewa Kopacz zaproponowała kontynuację dotychczasowej polityki. - Zabrakło mi zapowiedzi przynajmniej kilku dużych zmian - ocenia. Zwraca uwagę, że - dla przykładu - w służbie zdrowie zmiany będą symboliczne. Również inne zapowiedziane zmiany, jak choćby wsparcie rolników, dla budżetu nie będą kosztowne. Jego zdaniem, są to plany rządu, który najpierw chce uzyskać pewną popularność. - To jest expose na rok - mówi Morawski.

Premier Kopacz zapewniała, że jej rząd będzie dążył do dalszej stabilizacji finansów publicznych starając się utrzymywać równowagę między zapewnieniem wzrostu gospodarczego, a ograniczeniem wydatków. W opinii Morawskiego, z expose wynika, że Ewa Kopacz chce odpowiedzialnie poprowadzić politykę gospodarczą.
- Ważnym elementem w expose premier Kopacz były deklaracje uproszczeń podatkowych - podkreśla Ignacy Morawski. Ekonomista dodaje zarazem, że w expose zabrakło poważnych wyzwań, które by przed rządem postawiła premier Kopacz.
Według Ignacego Morawskiego, z expose wynika, że Ewa Kopacz chciałaby zaspokoić potrzeby wszystkich grup społecznych, a to będzie trudne do zrealizowania.

Rozmawiał Krzysztof Rzyman.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

(ag/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd Ewy Kopacz uzyskał votum zaufania. W exposé dużo obietnic i zapowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 20:17
Rząd Ewy Kopacz zaakceptowany przez Sejm. Posłowie większością 259 głosów, przy 183 głosach przeciwnych i 3 wstrzymujących się udzielili nowemu gabinetowi wotum zaufania. Przed południem premier Ewa Kopacz wygłosiła expose. Po południu odbyły się wystąpienia w imieniu klubów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expose Ewy Kopacz: chcę zwiększyć zaufanie Polaków do rządu [całe expose]

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 13:00
Zwiększenie i odbudowanie zaufania Polaków do rządu i polityków - to według Ewy Kopacz główny cel, który powinien zrealizować jej rząd. Pani premier wygłosiła w Sejmie expose, które transmitowała radiowa Jedynka. - Politycy wszystkich opcji odwrócili się od zwykłych ludzi - mogliśmy usłyszeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: realizacja zobowiązań uwzględniona w projekcie budżetu

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 13:39
Mateusz Szczurek zapytany, czy w budżecie są środki na realizację zapowiedzi przedstawionych przez szefową rządu Ewę Kopacz w expose, odpowiedział, że "wszystkie zobowiązania na 2015 rok zostały uwzględnione w projekcie budżetu".
rozwiń zwiń