X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kandydat do sejmiku Mazowsza: trzeba zmienić podejście polityków do obywateli

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 13:13
- Sprawy powinny być traktowane od dołu do góry, czyli wychodzić od obywatela. Polityk jest zatrudnionym przez obywatela człowiekiem od załatwiania jego spraw, nie od narzucania mu swojej woli - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" wiceprzewodniczący zarządu Demokracji Bezpośredniej, Dominik Hernik.
Audio
  • Dominik Hernik z Demokracji Bezpośredniej o postulatach stowarzyszenia (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Kandydat do sejmiku Mazowsza: trzeba zmienić podejście polityków do obywateli
Foto: Glow Images/East News

Kandydat do sejmiku województwa mazowieckiego mówi, że "trzeba dać obywatelom narzędzia do decydowania o ich własności w państwie, czyli samorządzie".

- Pierwszym punktem naszego programu w wyborach samorządowych jest demokracja lokalna, którą chcemy rozwijać, właśnie między innymi poprzez mechanizmy budżetów obywatelskich i mechanizmy konsultacji społecznych - mówi Dominik Hernik. Dodaje, że mechanizmy umożliwiające obywatelom uczestniczenie w decyzjach podejmowanych przez samorząd już istnieją, "przykładem jest chociażby warszawski budżet obywatelski".

Zdaniem gościa radiowej Jedynki, o wszystkich inwestycjach powinni decydować w całości obywatele. - Obywatele najlepiej wiedzą jakie problemy należy rozwiązywać, gdzie występują braki. Nie ma żadnego powodu, aby to politycy narzucali nam swoją wolę - podkreśla Dominik Hernik.

Gość audycji "Z kraju i ze świata" mówi, że należy znaleźć sposób, aby dowiedzieć się, jakie są pomysły i postulaty zwykłych obywateli. - Metodą na to nie są wybory raz na cztery lata, tylko systemy partycypacji, konsultacje, budżety - wylicza.

Stowarzyszenie Demokracja Bezpośredniej postuluje także m.in. wprowadzenie waluty lokalnej. - Oprócz powszechnie akceptowalnej i wymienianej na inne waluty krajowej, powinny funkcjonować środki płatnicze lokalne - mówi Dominik Hernik.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

(kh)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory samorządowe 2014. Jedenastu chętnych na fotel prezydenta Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 08:14
- Zarejestrowano już wszystkich kandydatów - poinformował przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Maciej Schulz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Guział: straż miejską w Warszawie należy rozwiązać

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 09:14
- Straż miejska jest dzisiaj formacją, która kojarzy się raczej z katowaniem obywateli, a nie z pomaganiem im - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce burmistrz stołecznego Ursynowa Piotr Guział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Wipler chce likwidacji straży miejskiej. "Patologiczne działania"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 17:15
Kandydat Nowej Prawicy na prezydenta Warszawy Przemysław Wipler twierdzi, że należy zlikwidować straż miejską, której działanie jest - jego zdaniem - "często patologiczne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowsze: 1026 kandydatów zawalczy o mandat wójta, burmistrza, prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 22:00
Największe emocje budzą wybory prezydenta Warszawy, ale ciekawe starcia kandydatów szykują się także m.in. w Płocku i Radomiu.
rozwiń zwiń