Jarosław Kaczyński: Hofman, Kamiński, Rogacki nie wrócą do PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 15:00
- Nie wrócą do Prawa i Sprawiedliwości w żadnej przewidywalnej przyszłości. Moje oceny są w dalszym ciągu takie, jak były - to odpowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o polityczną przyszłość Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego oraz Adama Rogackiego.
Audio
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński o sprawie trzech byłych posłów Prawa i Sprawiedliwości (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Posłowie wykluczeni z partii i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości: Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki
Posłowie wykluczeni z partii i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości: Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam RogackiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Trzech posłów zostało wyrzuconych z PiS po tym, jak media ujawniły, że polecieli do Madrytu tanimi liniami lotniczymi choć wcześniej pobrali zaliczki z sejmowej kasy na samochodową podróż. Politycy mieli brać udział w obradach Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Kilka dni temu podczas wspólnej konferencji byli posłowie PiS mówili, że zostali "wrobieni". Zdaniem Adama Hofmana marszałek Sejmu Radosław Sikorski ze swoimi współpracownikami politycznymi przeprowadził atak na nich na ostatniej prostej kampanii wyborczej. Wskazał, że doniesienia na temat sprawy były oparte na informacjach, interpretacjach faktów i przepisów pochodzących od marszałka. - Sikorski robił to ze złą intencją - zaznaczył.

Gość radiowej Jedynki mówił, że gdyby od początku padały tego typu argumenty, to "można by na to spojrzeć inaczej". - Oni na początku mówili co innego, w związku z tym to co teraz mówią zupełnie mnie nie przekonuje. Ale oczywiście każdy ma prawo do obrony. Najwięksi przestępcy mają prawo do obrony - powiedział Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że decyzja Komitetu Politycznego jest ostateczna.

Już tak jednoznacznie prezes PiS nie wypowiadał się o sprawie Zbigniew Girzyńskiego. Polityk zrezygnował z legitymacji partyjnej po tym, jak na pojawiły się wątpliwości dotyczące rozliczenia przez niego delegacji zagranicznych. - To on podjął tę decyzję. Więc teraz niech udowodni, że był to akt honorowy a on był niewinny. Tutaj sprawa jest otwarta, choć też podchodzę do tego sceptycznie - mówił.

Prezes oświadczył, że w każdym wypadku gdy dojdzie do tego typu nadużyć, PiS będzie konsekwentny. - My nie możemy w partii takich rzeczy tolerować, i ze względów zasadniczych i również dlatego, że chcemy rządzić Polską - oświadczył.

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jarosław Kaczyński

Data emisji: 12.12.2014

Godzina emisji: 12.20

asop,tj

Czytaj także

Jest śledztwo w sprawie madryckiej podróży Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 17:09
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia oszustwa przez posłów na Sejm w związku z rozliczeniem kosztów podróży służbowej. Chodzi o wyjazd trzech byłych posłów PiS do Madrytu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprezes PiS o aferze madryckiej: mamy do czynienia z próbą oszustwa

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 11:14
Ostre słowa wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego o dawnych kolegach partyjnych. - Jestem zszokowany, że mogło dojść do tego typu nadużyć - mówił o podróży do Madrytu Adama Hofmana, Adama Rogackiego oraz Mariusza Antoniego Kamińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klamka zapadła. PiS bez Hofmana, Rogackiego i Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 12:21
Mieli siedem dni na odwołanie się od decyzji władz Prawa i Sprawiedliwości, na mocy której zostali wyrzuceni z partii. Ale ani Adam Hofman, ani Mariusz Antoni Kamiński ani Adam Rogacki nie skorzystali z tej możliwości.
rozwiń zwiń