Jurek Owsiak przekazał złote serduszko nr 90: jest Wasze

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 14:18
- To piękny gadżet ze szpilką. Można go sobie wpiąć do klapy i dumnie nosić - mówił w Radiowej Jedynce dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Audio
  • Jurek Owsiak o XXIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Jurek Owsiak przekazał na ręce Krzysztofa Grzesiowskiego i Daniela Wydrycha złote serduszko nr 90., które będzie licytowane na antenie Jedynki w niedzielę podczas XIII Finału WOŚP
Jurek Owsiak przekazał na ręce Krzysztofa Grzesiowskiego i Daniela Wydrycha złote serduszko nr 90., które będzie licytowane na antenie Jedynki w niedzielę podczas XIII Finału WOŚPFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Numer serduszka WOŚP, które będzie licytowane w niedzielę 11 stycznia na antenie Radiowej Jedynki, nie jest przypadkowy. W tym roku przypada również jubileusz 90-lecia Polskiego Radia. Z tej okazji słuchacze Jedynki będą mogli zdobyć złote serduszko podczas aukcji, która rozpocznie się na naszej antenie o godz.10.15 i potrwa do 19.20.

Serduszko nr 90. waży 4,5 grama. - Zostało wykonane z żółtego złota próby 585. Na awersie jest napis Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Natomiast rewers zawiera imiennik mennicy polskiej, cechę urzędu pobierczego oraz napis XXIII Finał Diagnostyka i Godna Opieka - wyjaśnił Jurek Owsiak przekazując serduszko z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność.

Zdobądź złote serduszko WOŚP nr 90 >>>

Złote
Złote serduszko nr 90. Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jurek Owsiak przypomniał, że na aukcjach WOŚP znajdzie się wiele różnych przedmiotów m.in. ofiarowanych przez polityków. - O nic ich nie podejrzewamy, czy odcinają kupony, czy też chcą być razem z nami. Po prostu przekazują różne fanty, a one świetnie się licytują - zapewniał dyrygent WOŚP.

 

Na aukcje WOŚP trafią też m.in. scenariusz filmu "Gorzkie gody" z notatkami reżysera Romana Polańskiego i kombinezon astronauty z filmu Andrzeja Żuławskiego "Na srebrnym globie”. - Dla fanów, którzy zbierają trofea sportowe Sebastian Mila przeznaczył koszulkę z numerem 18 ze zwycięskiego meczu z Niemcami. Natomiast babcia Wojtka Szczęsnego przekazała nam buty bramkarza - dodał Jurek Owsiak.

XXIII Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 11 stycznia. Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski , Daniel Wydrych

Gość: Jurek Owsiak

Data emisji: 9.01

Godzina emisji: 12.50

tj,asz

Czytaj także

Gramy z WOŚP. Trwa licytacja złotego serduszka nr 90

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 10:00
Numer licytowanego serduszka WOŚP nie jest przypadkowy, bo w tym roku przypada również jubileusz 90-lecia Polskiego Radia.
rozwiń zwiń