X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Zemke: kluczem jest pomoc dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 13:55
Unia Europejska będzie musiała udzielić Ukrainie pomocy w zakresie gospodarczym, też humanitarnym - tak mówił Janusz Zemke (SLD). Jego zdaniem trzeba się starać, by móc sprzedawać Ukrainie broń.
Audio
  • Eurodeputowany Janusz Zemke o sytuacji na Ukrainie (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Janusz Zemke
Janusz ZemkeFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Eurodeputowany Janusz Zemke (SLD), były wiceminister obrony, komentując oświadczenie liderów państw UE o ataku na Mariupol i rosyjskiej odpowiedzialności za niego, oświadczył, że sankcje będą kontynuowane i rozważane jest ich rozszerzenie.

Dodał, że sankcje, które zostały nałożone pół roku temu na Rosję, kończą się za kilka miesięcy, stąd musiano podjąć decyzje co dalej. Zemke przewiduje, że rozszerzona będzie zarówno lista osób i przedsiębiorstw objętych sankcjami, jak i spis restrykcji.

Europoseł podkreślił, że Unia Europejska powinna jeszcze raz przyjrzeć się, jak można pomóc Ukrainie - w zakresie finansowym, gospodarczym, humanitarnym. - Wiele osób jest w trudnej sytuacji w związku z zimą, jest bieda - mówił gość radiowej Jedynki. Uważa, że będzie to pomoc o szerszym wymiarze niż do tej pory.

Janusz Zemke jest zdania, że Polska nie powinna kierować żołnierzy na Ukrainę. Natomiast nie widzi przeciwwskazań, by sprzedawać Ukrainie broń. - ONZ publikuje co jakiś czas wykaz państw, którym nie powinno się sprzedawać broni. Tam Ukrainy nie ma. To państwo ma prawo kupować broń. Jeśli tak, powinniśmy starać się Ukrainie sprzedać broń - mówił gość Jedynki.

Rada Najwyższa Ukrainy uznała Rosję za państwo agresora. - Byłbym wstrzemięźliwy w podejmowaniu przez Unię Europejską tego stanowiska - stwierdził Janusz Zemke. Jego zdaniem "konfrontacja tylko militarna" nie rozwiązuje sytuacji. Dodał, że trzeba kłaść nacisk na pomoc Ukrainie, a nie eskalację konfliktu.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata
Prowadziła: Kamila Terpiał
Gość: Janusz Zemke, europoseł, SLD
Data emisji: 27.01.2015
Godzina emisji: 12.49

***

agkm/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
aleksander422015-01-27 20:01 Zgłoś
Odezwał się jeszcze jeden entuzjasta pogrobowców UPA ! Jedyne czego można życzyć panu Zemke to, aby przyszedł po rozum do głowy zanim jego neo UPA-owscy przyjaciele podziękują ze znaną z niedalekiej przeszłości serdecznością np. siekierą po głowie, wypatroszeniem lub przybiciem gwoździami do wrót stodoły .

Czytaj także

Prezydent o Ukrainie: Zachód musi reagować zdecydowanie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 20:00
Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że trzeba rozważyć zaostrzenie sankcji wobec Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijów pokazuje dowody: ostrzałem Mariupola kierował rosyjski oficer

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 18:05
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że sobotnim atakiem na Mariupol dowodził rosyjski oficer. Jak wyjaśniono, dowodem są podsłuchy rozmów separatystów oraz zeznania jednego z zatrzymanych rebeliantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W ONZ o ataku na Mariupol. "Może być równoznaczny ze zbrodnią wojenną”

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 11:02
Atak prorosyjskich separatystów na Mariupol był "umyślnie wymierzony w cywilów", narusza międzynarodowe prawo humanitarne. może być równoznaczny ze zbrodnią wojenną - mówi zastępca sekretarza generalnego ONZ, Jeffrey Feltman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Dębski: w Auschwitz był potem obóz NKWD

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 09:40
- Nie ulega wątpliwości, że Rosja okupuje część państwa z którym sąsiadujemy i używa siły zbrojnej jako instrumentu polityki - mówił Sławomir Dębski, dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji, za atak na Mariupol

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 14:00
Liderzy Unii Europejskiej za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji - to ona ponosi odpowiedzialność za atak na Mariupol - tak brzmi wspólne oświadczenie europejskich przywódców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina uznała Rosję za agresora, a republiki separatystów za organizacje terrorystyczne

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 15:12
Parlament Ukrainy zwrócił się do wspólnoty międzynarodowej, w tym do Organizacji Narodów Zjednoczonych, Parlamentu Europejskiego i Rady Europy o poparcie deklaracji.
rozwiń zwiń