Anna Grodzka: powstało wrażenie, że nie ma w Polsce lewicy

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 13:20
Zdaniem poseł Anny Grodzkiej Polacy zawiedli się na lewicy i wymaga ona odświeżenia. Jej zdaniem dobrym znakiem jest, że lewica wystawia kilku kandydatów na prezydenta.
Audio
  • Anna Grodzka z Partii Zieloni o swoim pomyśle na prezydenturę (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Anna Grodzka
Anna GrodzkaFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Anna Grodzka, kandydatka Partii Zieloni na prezydenta powiedziała, że wiele osób ma w Polsce przekonanie, iż lewica zmierza wyraźnie do koalicji z centrum. Przyznała, że wciąż wiele łączy ją w poglądach z Januszem Palikotem, do którego partii należała, ale zwróciła też uwagę na to, co ich poróżniło. Anna Grodzka powiedziała, że ma podobny stosunek do neutralności światopoglądowej państwa, legalizacji marihuany i do równości. - Przestałam rozumieć, dokąd mój lider zmierza - powiedziała i dodała, że Janusz Palikot robił już zwroty w każdą stronę.

Annę Grodzką cieszy, że lewica wystawia kilku kandydatów na prezydenta. - Powstało wrażenie, że lewicy nie ma, że rozkrusza się SLD, że blednie szyld - powiedziała. - Potrzeba odświeżenia jest absolutnie autentyczna - dodała.

Posłanka stwierdziła, że kandydatka SLD Magdalena Ogórek jest osobą wykształconą, ale "została postawiona jak kukiełka przez Leszka Millera". Podkreśliła, że trudno poznać poglądy kandydatki SLD, a nawet gdy staną się one znane, mogą być tylko elementem zabiegów PR-owych.

Anna Grodzka mówiła w Jedynce o potrzebie równości w polskiej gospodarce, by małe i wielkie firmy miały podobne szanse w biznesie. Jak podkreśliła, prezydent powinien uczestniczyć także w sprawach dotyczących pracowników. - Prezydent może wetować antypracownicze ustawy. Powinien organizować dialog społeczny w kwestiach, które są trudne do uzgodnienia - stwierdziła.

Posłanka powiedziała także, że Polsce potrzebna jest transformacja energetyczna, a przede wszystkim decentralizacja źródeł energii.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził : Przemysław Szubartowicz

Gość: Anna Grodzka, posłanka, kandydatka na prezydenta RP

Data emisji: 10.02.2015

Godzina emisji: 12.34

bk/asz

Czytaj także

Magdalena Ogórek będzie prowadziła kampanię wyborczą na ulicach miast

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 21:33
- Chcemy spotykać się z ludźmi i rozmawiać o ich problemach, bo naszym zdaniem i partie polityczne, i kandydaci zbyt mało słuchają Polaków - mówi szef sztabu wyborczego kandydatki SLD na prezydenta Leszek Aleksandrzak. Według niego, Magdalena Ogórek zamierza jeździć po kraju i spotykać się z wyborcami w całej Polsce, nie tylko na zamkniętych spotkaniach, ale również na ulicach miast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Palikot: prezydent może wiele zmienić w kraju, a Bronisław Komorowski tylko zgolił wąsy

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 09:26
Zdaniem lidera Twojego Ruchu, prezydent ma, wbrew pozorom, dużą moc decyzyjną w państwie, ale Bronisław Komorowski nie wykorzystał swojej szansy na wprowadzenie w Polsce zmian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Grodzka kandydatką Zielonych w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 21:59
Anna Grodzka oficjalnie kandydatką Partii Zieloni w wyborach prezydenckich. Ugrupowanie deklaruje, że posłanka będzie kandydatką "lewicy społecznej".
rozwiń zwiń