X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

System odszkodowań za szkody spowodowane przez dziki jest zły?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 13:06
W środę w Warszawie będą protestować rolnicy. Domagają się m.in. wypłaty odszkodowań za straty spowodowane przez dziki. Na godz. 14 przedstawiciele organizacji rolniczych zostali zaproszeni na rozmowy z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim.
Audio
  • System odszkodowań za szkody spowodowane przez dziki jest zły? (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Stanisław Żelichowski (po lewej) i Krzysztof Jurgiel
Stanisław Żelichowski (po lewej) i Krzysztof Jurgiel Foto: Wojciech Kusiński

Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego zwrócił w Jedynce uwagę, że "do 1995 roku szkody łowieckie szacowały Lasy Państwowe i to one wypłacały odszkodowanie, a od 1995 roku przeszliśmy na inny system i szkody szacują myśliwi". 
- Wielu myśliwych korzysta z tego, że system sądowniczy w Polsce jest niesprawny, sądy rozpatrują sprawy dwa-trzy lata. Myśliwy przychodzi do rolnika i mówi: według mnie pana szkoda to jest 1,5 tys. zł, chcesz pan 1,5 tys. zł - podpisuj papier i ja panu dziś wypłacam kwotę. Jak pan nie chce, to proszę do sądu - podkreślił polityk PSL.
Również zdaniem Krzysztofa Jurgiela z PiS to rozwiązanie jest złe. - Postulowane jest utworzenie funduszu uzupełniającego to, co myśliwi zbierają ze składek, bo to jest za mało. Natomiast jest dyskusja, kto ma wyceniać te szkody. Jedna z propozycji jest taka, żeby to byli rzeczoznawcy wyznaczeni przez starostę - powiedział drugi z gości "Z kraju i ze świata". Według niego, to rząd powinien znaleźć takie rozwiązanie, żeby rolnik nie był krzywdzony.
***
Tytuł audycji: Z kraju i ze świata
Prowadził: Zuzanna Dąbrowska
Gość: Krzysztof Jurgiel (PiS), Stanisław Żelichowski (PSL)
Data emisji:
11.02.2015
Godzina emisji:
12.21
kk, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd przyjął przepisy ws. pomocy dla rolników poszkodowanych przez rosyjskie embargo

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 14:31
Rada Ministrów znowelizowała we wtorek rozporządzenie, które umożliwi uruchomienie trzeciej transzy środków unijnej pomocy dla producentów owoców i warzyw poszkodowanych w wyniku rosyjskiego embarga - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilkaset ciągników jedzie do Warszawy. Rolnicy: protest będzie pokojowy

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 13:55
Porozumienia rządu z protestującymi rolnikami nie ma, w efekcie trudne chwile czekają kierowców na przedmieściach Warszawie i w jej okolicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest rolników rozłamany: Izdebski zrywa rozmowy i chce dalszych blokad, 17 organizacji negocjuje z Sawickim

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 22:12
Rolnicze negocjacje w Warszawie zakończyły się rozłamem wśród organizacji rolniczych i jednocześnie zaostrzeniem protestu. Szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski zrywa rozmowy, nawołuje do dalszych blokad, i znowu zaprasza Sawickiego do rozmów na drodze. Sawicki rozmawia z 17 organizacjami rolniczymi. Policja nie wpuszcza ciągników do Warszawy. Te stoją na rogatkach stolicy.
rozwiń zwiń