X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pogotowie strajkowe w PKP. Leszek Miętek: kolej musi być bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 13:35
- Nie możemy, jako kolejarze, zrobić strajku, bo nam na to nie pozwala ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Dlatego mówimy o akcji protestacyjnej, czyli demonstracjach i pikietach - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" w radiowej Jedynce przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek.
Audio
  • Leszek Miętek o pogotowiu strajkowym w PKP (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Leszek Miętek, przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce
Leszek Miętek, przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w PolsceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Międzyzwiązkowy Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Kolejarzy ogłosił pogotowie strajkowe w PKP. Decyzja komitetu związana jest z brakiem reakcji rządu na "patologie rujnujące polski system kolejowy".

- To nie jest postulat i sprawa, którą wywołaliśmy na kanwie protestów, z którymi mamy do czynienia. Na konferencji prasowej i do pani premier wysyłając pismo, pokazaliśmy szereg naszych wystąpień od 2010 roku w kwestiach bezpieczeństwa ruchu kolejowego i nierealizowania w pełni zaleceń dziesięciopunktowego programu naprawy bezpieczeństwa przedstawionego jeszcze przez byłego ministra Sławomira Nowaka, po katastrofie pod Szczekocinami - informuje Leszek Miętek.

Przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych dodaje, że kolejnym problemem jest bezsilność kolejarzy w związku z "rujnowaniem segmentu przewozów regionalnych". - Uważamy, że kolej a szczególnie właśnie regionalna kolej codziennego użytku, powinna świadczyć usługi na wysokim poziomie, dawać dobrą ofertę - mówi gość Jedynki.

- Kompromisu z naszej strony, jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa nie będzie, bo my możemy uruchamiać Pendolino, które mknie po torach, a z drugiej strony będzie jechał pociąg, który jest obsługiwany przez maszynistę, który jest w trzydziestej godzinie pracy. Na to naszej zgody nie ma - zaznacza rozmówca Zuzanny Dąbrowskiej.

Leszek Miętek odniósł się także do sprawy szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej, która poinformowała, że nie miała możliwości wsiąść na pokład pociągu Pendolino w związku z tym, że nie pozwolono jej na skorzystanie ze specjalnej platformy.

- Według moich informacji ta platforma służy do wjazdu wózkiem na pokład tego pociągu. Natomiast załoga pociągu zaproponowała pani Ochojskiej wszelką pomoc w dostaniu się o kulach, ponieważ pani Ochojska poruszała się o kulach, nie na wózku. Ta platforma nie jest stabilna. Chcieli pomóc. Ona odmówiła. Chciała za wszelką cenę wjechać na tej platformie - mówi gość Jedynki.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Leszek Miętek (przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych)

Data emisji: 16.02.2015

Godzina emisji: 12.38

kh,tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejarze też będą protestować? Pogotowie strajkowe w PKP

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 14:49
Międzyzwiązkowy Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Kolejarzy ogłosił w środę pogotowie strajkowe w PKP. Decyzja komitetu związana jest z brakiem reakcji rządu na "patologie rujnujące polski system kolejowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pendolino nie dla osób o kulach? Janina Ochojska nie wsiadła do pociągu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 13:56
Janina Ochojska nie dojechała w poniedziałek Krakowa do Warszawy. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, poruszająca się o kulach, nie mogła skorzystać z platformy dla osób niepełnosprawnych w pociągu Pendolino PKP Intercity.
rozwiń zwiń