Julian Gozdowski o Biegu Piastów: zrobiliśmy coś z niczego

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 15:25
Dziś Polanę Jakuszycką zna cały świat. - Udało się to osiągnąć przez ponad 40 lat pracy wszystkich współpracowników. Mamy ogromną satysfakcję - opowiada honorowy komandor Biegu.
Audio
  • Julian Gozdowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Biegu Piastów (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Julian Gozdowski jak co roku na stanowisku Honorowy Komandor Biegu Piastów opowiada Krzysztofowi Grzesiowskiemu o historii imprezy i tegorocznych trasach
Julian Gozdowski jak co roku na stanowisku! Honorowy Komandor Biegu Piastów opowiada Krzysztofowi Grzesiowskiemu o historii imprezy i tegorocznych trasach Foto: Polskie Radio

Od 1976 roku Bieg Piastów odbywa się corocznie, poza jednym w okresie stanu wojennego. Bieg Piastów należy do Europejskiej Ligi Biegów Długodystansowych Euroloppet oraz Światowej Ligi Biegów Długodystansowych (Worldloppet Ski Federation). Corocznie na Polanie Jakuszyckiej pojawiają się tysiące zawodników i kibiców. - Ludzie przyjeżdżają codziennie i spacerują sobie na nartach - cieszy się inicjator Biegu Piastów Julian Gozdowski.

W tym roku stawiła się również liczna grupa, choć nie wszyscy zdecydowali się startować na głównym dystansie 50 km techniką klasyczną. - Nie było śniegu i nie mieli się gdzie przygotować - opowiada w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim.

39. Bieg Piastów - plan relacji na antenie Radiowej Jedynki >>>

W Górach Izerskich pogoda dopisała, śniegu pełno i kilka konkursów już za nami. Piątkowy bieg na 15 km techniką klasyczną z powodzeniem ukończył wicedyrektor Radiowej Jedynki Sławomir Assendi. - Wzorem Justyny Kowalczyk spróbuję pokonać ten dystans - mówił przed startem.

W sobotę (28.02) uczestnicy 39. Biegu Piastów zmierzą się na koronnym dystansie 50 km techniką klasyczną.Poprzedzi go chwila ciszy, którą organizatorzy i uczestnicy uczczą pamięć Bohdana Tomaszewskiego. Najwybitniejszy sprawozdawca sportowy w historii polskiej radiofonii zmarł 27 lutego.

Metę
Metę Biegu Piastów pokonują zawodnicy w każdym wieku i formie, reprezentanci każdej grupy zawodowej, także radiowcy. Łączy ich narciarska pasja i atmosfera Polany Jakuszyckiej. Foto. Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata
Prowadzili: Krzysztof Grzesiowski i Krzysztof Horwat
Gość: król Polany Jakuszyckiej Julian Gozdowski, honorowy Komandor i Prezes Stowarzyszenia Biegu Piastów; Bartosz Bierowiec i jego syn Jerzyk, którzy startują w Biegu Piastów
Data emisji: 27.02.2015
Godzina emisji: 12.20

(asz/ag)

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Letni Bieg Piastów. Na tych trasach trenował wicemistrz Europy w maratonie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 17:00
- Gdy rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy ten bieg, spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem. W szczególności ze strony osób, które biegają u nas zimą. Podobało im się, że mogą przyjechać tu latem i pobiegać po tych samych trasach. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie, działamy dalej - mówił w Jedynce Dariusz Serafin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

39. Bieg Piastów 2015 z Radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 10:00
Największy narciarski bieg masowy w Polsce co roku gromadzi w Jakuszycach kilka tysięcy osób. Jak co roku w Górach Izerskich byliśmy i my.
rozwiń zwiń