Banki nie wypłacą dywidendy? "Oby to nie była kolejna wydmuszka"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 13:22
- Prezesi banków sami sobie nawarzyli piwa i muszą ponieść konsekwencje w pierwszej kolejności - mówił w Jedynce Paweł Tanajno, kandydat Demokracji Bezpośredniej na prezydenta.
Audio
  • Banki nie wypłacą dywidendy? "Oby to nie była kolejna wydmuszka" (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Paweł Tanajno w studiu radiowej Jedynki
Paweł Tanajno w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Cześć banków może nie wypłacić ubiegłorocznych zysków akcjonariuszom. Komisja Nadzoru Finansowego wyśle w tej sprawie wytyczne do tych, które udzieliły najwięcej kredytów walutowych. Niektóre instytucje zmieniają już zasady wypłacania zysków.

Paweł Tanajno mówił w audycji "Z kraju i ze świata", że w związku z tymi informacjami nie należy popadać w przedwczesny entuzjazm, ponieważ do tej pory obracamy się w sferze obietnic. - Kierunek jest bardzo dobry. Boję się tylko, żeby to nie była kolejna wydmuszka, aby nastraszyć opinię społeczną, że to teraz udziałowcy poniosą straty - podkreślił kandydat na prezydenta..

Jak mówił gość Jedynki, zgodnie z wyliczeniami banki mają tak duże zyski, że nawet gdyby przewalutowano wszystkie kredyty we frankach według kursu z dnia ich zaciągnięcia, to stanowiło by to maksymalnie 10 procent zysku banków.

- Nie jest tak, że cała dywidenda jest wypłacana. De facto akcjonariusze mogą dostać swoje pieniądze bez żadnej straty, a także banki nie uszczuplając swoich dochodów mogą ponieść koszty tego przewalutowania - wyjaśnił Paweł Tanajno.

Działacz Demokracji Bezpośredniej mówił także w audycji czy Polska powinna powrócić do powszechnego poboru do wojska.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Paweł Tanajno (kandydat Demokracji Bezpośredniej na prezydenta)

Data emisji: 01.04.2015

Godz. emisji: 12.26

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKW zweryfikowała podpisy. Jest lista kandydatów na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 19:37
W majowych wyborach prezydenckich wystartuje 11 osób - wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej. We wtorek PKW zarejestrowała ostatnich kandydatów, którzy zebrali co najmniej 100 tys. podpisów poparcia dla swojej kandydatury.
rozwiń zwiń