X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Banki nie wypłacą dywidendy? "Oby to nie była kolejna wydmuszka"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 13:22
- Prezesi banków sami sobie nawarzyli piwa i muszą ponieść konsekwencje w pierwszej kolejności - mówił w Jedynce Paweł Tanajno, kandydat Demokracji Bezpośredniej na prezydenta.
Audio
  • Banki nie wypłacą dywidendy? "Oby to nie była kolejna wydmuszka" (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Paweł Tanajno w studiu radiowej Jedynki
Paweł Tanajno w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Cześć banków może nie wypłacić ubiegłorocznych zysków akcjonariuszom. Komisja Nadzoru Finansowego wyśle w tej sprawie wytyczne do tych, które udzieliły najwięcej kredytów walutowych. Niektóre instytucje zmieniają już zasady wypłacania zysków.

Paweł Tanajno mówił w audycji "Z kraju i ze świata", że w związku z tymi informacjami nie należy popadać w przedwczesny entuzjazm, ponieważ do tej pory obracamy się w sferze obietnic. - Kierunek jest bardzo dobry. Boję się tylko, żeby to nie była kolejna wydmuszka, aby nastraszyć opinię społeczną, że to teraz udziałowcy poniosą straty - podkreślił kandydat na prezydenta..

Jak mówił gość Jedynki, zgodnie z wyliczeniami banki mają tak duże zyski, że nawet gdyby przewalutowano wszystkie kredyty we frankach według kursu z dnia ich zaciągnięcia, to stanowiło by to maksymalnie 10 procent zysku banków.

- Nie jest tak, że cała dywidenda jest wypłacana. De facto akcjonariusze mogą dostać swoje pieniądze bez żadnej straty, a także banki nie uszczuplając swoich dochodów mogą ponieść koszty tego przewalutowania - wyjaśnił Paweł Tanajno.

Działacz Demokracji Bezpośredniej mówił także w audycji czy Polska powinna powrócić do powszechnego poboru do wojska.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Paweł Tanajno (kandydat Demokracji Bezpośredniej na prezydenta)

Data emisji: 01.04.2015

Godz. emisji: 12.26

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKW zweryfikowała podpisy. Jest lista kandydatów na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 19:37
W majowych wyborach prezydenckich wystartuje 11 osób - wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej. We wtorek PKW zarejestrowała ostatnich kandydatów, którzy zebrali co najmniej 100 tys. podpisów poparcia dla swojej kandydatury.
rozwiń zwiń