Wybory prezydenckie 2015. Poznaj wszystkie sekrety głosowania

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 13:59
Czy podczas wyborów prezydenckich znów dojdzie do problemów z liczeniem głosów? O tym w magazynie "Z kraju i ze świata" mówił Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura Wyborczego.
Audio
  • Krzysztof Lorentz, z Krajowego Biura Wyborczego o głosowaniu w czasie wyborów prezydenckich (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura Wyborczego
Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura WyborczegoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Komisje będą miały do swojej dyspozycji system wspierający ich pracę, ale w żadnym stopniu jej nie zastępujący - przekonywał Krzysztof Lorentz. - System jest zbudowany całkowicie od nowa, siłami własnymi Krajowego Biura Wyborczego. Został bardzo intensywnie przetestowany i wszystko wskazuje na to, że będzie sprawnie działać - dodał.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej »

Czy wyborca powinien przyjść do komisji wyborczej ze swoim długopisem? Jak będzie wyglądać karta do głosowania? Kiedy głos będzie nie ważny? Jak będzie wyglądać liczenie głosów? Jak wygląda głosowanie korespondencyjne? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata
Prowadził: Przemysław Szubartowicz
Gość: Krzysztof Lorentz (Krajowe Biuro Wyborcze)
Data emisji
: 7.05.2015
Godzina emisji: 12.38

pp/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Wybory prezydenckie: zerwany sojusz, nowe obietnice... Gorący dzień kampanii

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 21:52
Przyszłość Lasów Państwowych, powstrzymanie "drugiej fali emigracji", ochrona polskiej ziemi, likwidacja Senatu - takie m.in. kwestie pojawiły się w środę w zmierzającej ku finiszowi kampanii przed wyborami prezydenckimi. Mowa była też o tym, czym powinni wykazywać się kandydaci.
rozwiń zwiń