Wybory prezydenckie. Kogo poprze PSL w II rundzie?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 13:25
Kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas uzyskał w wyborach prezydenckich, według sondaży, 1,6 proc. głosów. W magazynie "Z kraju i ze świata" rozczarowania tym rezultatem nie krył Jarosław Kalinowski.
Audio
  • Jarosław Kalinowski ocenia wyniki wyborów prezydenckich (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Janusz Kalinowski
Janusz KalinowskiFoto: J. Konecki/Polskie Radio

Według sondażowych wyników wyborów, Andrzej Duda uzyskał 34,5 proc. głosów, Bronisław Komorowski 33,1 proc., a Paweł Kukiz 20,5 procent.

Przewodniczący Rady Naczelnej PSL i eurodeputowany Jarosław Kalinowski nie był zadowolony z wyniku przedstawiciela swojej partii, ale przekonywał, że nie jest on tak zły. Dodał, że elektorat PSL jest o wiele wyższy - ok. 8 proc. i - jego zdaniem - podzielił się podczas wyborów prezydenckich pomiędzy innych kandydatów. Partia dopiero zdecyduje, kogo oficjalnie poprze w drugiej rundzie. On sam zaś zdradził, że będzie głosował na Bronisława Komorowskiego, chociaż przyznał, że Andrzej Duda miał dobrą kampanię.

- Wynik uzyskany przez Bronisława Komorowskiego jest rozczarowujący i to bardzo, i to PO za tym stoi - ocenił Kalinowski.

Jak tłumaczy sukces Pawła Kukiza, który uzyskał trzeci wynik? Czy Polacy rzeczywiście chcą JOW-ów? O tym posłuchaj w dźwięku.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Autor: Grzegorz Ślubowski

Gość: Jarosław Kalinowski (Przewodniczący Rady Naczelnej PSL, eurodeputowany)

Data emisji: 11.05.2015

Godzina emisji: 12.25

pp/ag

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda i Bronisław Komorowski w II turze

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 07:16
Kandydat PiS Andrzej Duda i ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski spotkają się w II turze wyborów prezydenckich, które już 24 maja.
rozwiń zwiń