Święto książki na Stadionie Narodowym. Pierwsze skrzypce gra Francja

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 12:31
- Jestem zaskoczony stopniem zaangażowania Francuzów – mówił w Jedynce Tadeusz Górny, członek zarządu spółki Targi Książki i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
Audio
  • Tadeusz Górny, członek zarządu spółki Targi Książki i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, opowiada o Warszawskich Targach Książki (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym
Warszawskie Targi Książki na Stadionie NarodowymFoto: PAP/Paweł Kula

Na Stadionie Narodowym rozpoczęły się Warszawskie Targi Książki. Nowości wydawnicze promuje ponad 850 wystawców z Polski i 28 krajów. Zaproszonych jest ponad 800 autorów.

- Powierzchnia wzrosła w stosunku do ubiegłego roku o 5 tysięcy metrów. W zeszłym roku mieliśmy 720 wystawców, a w tym 850. Skok jest nieprawdopodobny – mówił Tadeusz Górny. Przypomniałem, że podczas pierwszych Targów w Pałacu Kultury i Nauki było niewiele ponad 300 wydawców.

W tym roku gościem honorowym imprezy jest Francja, którą reprezentować będzie ponad 30 wybitnych pisarzy i twórców komiksu. Wśród nich pojawią się laureaci prestiżowej Nagrody Goncourtów: Éric Emanuel Schmitt, Pierre Lemaitre, ale także mistrz kryminału Bernard Werber czy czołowa postać francuskiego niezależnego komiksu Lewis Trondheim.

Podczas Targów, które potrwają  zaplanowano setki spotkań, konkursów i imprez towarzyszących. Radiowa Jedynka będzie na nich obecna każdego dnia. Zapraszamy na relacje z imprezy i wywiady z pisarzami.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Rozmawiała: Magdalena Mikołajczuk

Gość: Tadeusz Górny (członek zarządu spółki Targi Książki, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek)

Data emisji: 14.05.2015

Godz. emisji: 12:32

pp/tj

Czytaj także

Wielkie święto książki na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 14:59
Szóste Warszawskie Targi Książki - od 14 do 17 maja na Stadionie Narodowym swój dorobek zaprezentują wydawcy, wystawcy oraz autorzy książek z kraju i zagranicy. O tym wydarzeniu, a przede wszystkim o książkach, mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Skąpski, dyrektor Warszawskich Targów Książki.
rozwiń zwiń