Debata Andrzej Duda - Bronisław Komorowski. Kto wygrał?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 12:00
- Gdyby potraktować tę debatę jak pojedynek bokserski, to w tym starciu wygrał kandydat PiS - stwierdził w radiowej Jedynce Paweł Lisicki z "Do Rzeczy". - Prezydent odniósł zdecydowane zwycięstwo - ocenił Tomasz Machała z NaTemat.pl.
Audio
  • Publicyści Tomasz Machała i Paweł Lisicki o debacie prezydenckiej w TVN (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Do drugiej tury wyborów dojdzie już w niedzielę 24 maja 2015 r.
Do drugiej tury wyborów dojdzie już w niedzielę 24 maja 2015 r.Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W czwartek wieczorem ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski oraz europoseł PiS i kandydat tego ugrupowania na prezydenta Andrzej Duda zmierzyli się w debacie w TVN. Przez kilkadziesiąt minut obaj na przemian odpowiadali na pytania dziennikarzy o politykę krajową, gospodarczą i społeczną oraz zagraniczną. Zadawali też pytania sobie nawzajem.

Po debacie sympatycy Dudy powiedzieli, że są zachwyceni tym, jak zaprezentował się ich faworyt. Z kolei wyborcy Komorowskiego nie mogli się jego nachwalić. A kto wyszedł z tego politycznego pojedynku zwycięsko zdaniem gości audycji "Z kraju i ze świata"?
Redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki podkreślił, że wygrał "i to bardzo wyraźnie" kandydat PiS. Z taką oceną nie zgodził się Tomasz Machała, redaktor naczelny serwisu NaTemat.pl. Według niego, to obecny szef państwa "odniósł zdecydowane zwycięstwo".
Jak goście radiowej Jedynki uzasadnili swój wybór? Jakie błędy - w ich opinii - popełnili kandydaci, a co udało im się poprawić od ostatniej debaty w TVP? Dowiesz się tego z audycji.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>
W niedzielę 24 maja dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Komorowski oraz Duda. W pierwszej turze kandydat PiS otrzymał 34,76 proc. głosów, a obecny szef państwa - 33,77 proc.

****

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Gość: Tomasz Machała (NaTemat.pl), Paweł Lisicki ("Do Rzeczy")

Data emisji: 22.05.2015

Godz. emisji: 12.25
kk/ag

Czytaj także

Wybory prezydenckie: sprzeczne sondaże przed II turą

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 00:01
Druga tura wyborów prezydenckich już w niedzielę. W piątek pojawiły się ostatnie sondaże wyborcze.
rozwiń zwiń